Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
C: 
F: 
G: 
I: 
K: 
M: 
O: 
P: 
Petar Milchev - Bulgaria 
Frank Venables - England 
Fabio Bosco - Italy 
Juris Baumanis - Latvia 
Galina Smirnova - Poland 
Elena Savatina - Russia 
Branko Bohak - Slovenia 
Vaclav Kosmak - Czech 
Zdenek Landsfeld - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 54 David Odstrcil / Caroline Kjeldgaard Czech Republic
2. 40 Vladislav Korotchenko / Olga Gandembul Russia
3. 41 Alexandr Koshkin / Alexandra Rygina Russia
4. 59 Piotr Paszewski / Weronika Mierzwa Poland
5. 20 Rihards Eglitis / Egle Straleckaite Lithuania
6. 37 Jan Kohout / Johanka Pruzincova Czech Republic
7. 6 Andrea Bencivenga / Daniela Rossetti Italy
8. 60 Ion Postolachi / Ioana Damsa Romania
9. 51 Marcello Nencini / Tessa de Jongh Netherlands
10. 16 Alessandro D'Amora / Maria Gorelik Italy
11. 69 Alexandr Shershitsky / Ksenia Nikitina Russia
12. 42 Artur Kozun / Kamila Wierzynska Poland
13. 81 Tomas Uvacek / Martina Reiterova Slovakia
14. 93 Alessandro Bosco / Urte Januskeviciute Lithuania
15. 11 Daniel Buhala / Anna Korbutt Switzerland
16.-17. 21 Xavier Fonolla / Ania Shevliakova Spain
16.-17. 36 Jiri Koci / Dominika Kocova Czech Republic
18. 8 Artem Braylovsky / Anna Surikova Russia
19.-20. 70 Jakub Skopal / Zuzana Rechova Czech Republic
19.-20. 80 Peter Udvary / Sofie Ragnar Sweden
21.-22. 17 Andrea De Marco / Deborah Zecca Italy
21.-22. 63 Daniele Ruscito / Nicole Cartigiano Italy
23. 87 Teodor Zlatarev / Ivanka Georgieva Bulgaria
24. 97 Artjom Potapow / Mai Benedikte Mentzoni Germany
25. 58 Konrad Paprocki / Justyna Malisz Poland
26.-27. 29 Charalambos Charalambopulos / Magdalena Moleda Poland
26.-27. 78 Pawel Switalski / Joanna Grudzien Poland
28.-29. 46 Milan Martinek / Veronika Volkova Czech Republic
28.-29. 75 Radim Stupka / Tereza Jendrulkova Czech Republic
30.-32. 33 Deividas Kacinauskas / Gabriele Sabaliauskaite Lithuania
30.-32. 56 Robin Ondracek / Kristyna Coufalova Czech Republic
30.-32. 72 Dimitar Stefanin / Ludovica Antonietti Bulgaria
33. 12 Vaclav Bures / Jana Osickova Czech Republic
34. 23 Augustas Gostautas / Agne Cimermonaite Lithuania
35.-36. 27 Ludek Horeni / Michaela Riedlova Czech Republic
35.-36. 82 Karolis Varkalys / Gabriele Siriunaite Lithuania
37. 50 Jakub Necpal / Zuzana Borska Czech Republic
38. 7 Suciu Bogdan / Larisa Pop Romania
39.-41. 44 Matej Kutalek / Michaela Krakorova Czech Republic
39.-41. 76 Rudolf Stupka / Kristyna Hlavicova Czech Republic
39.-41. 96 Tomas Jelinek / Simona Tejcova Czech Republic
42.-45. 74 Pawel Stekala / Danuta Kwasny Poland
42.-45. 88 Miguel Zurita / Nerea Sotelo Spain
42.-45. 91 Jan Grega / Martina Cellarova Slovakia
42.-45. 95 Ondrej Sliska / Daniela Valjentova Czech Republic
46. 31 Maksym Ilyinov / Viktoriya Ilyinova Ukraine
47.-48. 4 Jan Baca / Monika Zemanova Czech Republic
47.-48. 73 Tim Steinmetz / Lisa-Sophie Runge Germany
49.-53. 1 Titus Ablorh / Natalia Bekker Czech Republic
49.-53. 15 Jozef Conka / Zuzana Bosanska Slovakia
49.-53. 48 Valentin Mukhrev / Ekaterina Vaskina Russia
49.-53. 85 Roman Vseticka / Martina Jalovecka Czech Republic
49.-53. 98 Marek Necas / Lucie Novotna Czech Republic
54.-55. 53 Krzysztof Nowak / Aleksandra Niedospial Poland
54.-55. 77 Jakub Surovcik / Barbora Fischerova Czech Republic
56. 34 Andrey Khripkov / Maria Eliseeva Russia
57. 71 Michal Solc / Tereza Moravkova Czech Republic
58. 67 Patrik Sedlak / Daniela Krejci Czech Republic
59. 61 Ronald Pux / Sabine Pux Austria
60. 79 Georgi Trifonov / Ekaterina Stefanova Bulgaria
61.-62. 55 Tomas Oliva / Petra Dvorakova Lithuania
61.-62. 89 Ctibor Mazal / Kamila Rajsiglova Czech Republic
63. 22 Ondrej Galecka / Maria Brindzakova Czech Republic
64.-65. 32 Tomas Jirsik / Martina Jezkova Czech Republic
64.-65. 64 Jiri Sabik / Lucie Jarolimkova Czech Republic
66. 35 Martin Klimes / Sarka Stojarova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved