Brno Open 2023

Mistrovství světa U21 a Mistrovství evropy profesionálů

V termínu 6.-8.10.2023 roběhl v brněnské Starez aréně Vodova 21. ročník Brno Open, která se opět zařadil mezi největší soutěže v Tanečním sportu v Evropě. Letošní ročník přived do Brna opět kompletní světovou taneční špičku ve standardních i latinskoamerických tancích. Vyvrcholením všech soutěží bylo Mistrovství světa U21 v latinsko-amerických tancích a Mistrovství evropy ve standardních tancích profesionálů, které se na území České republiky odehrálo vůbec poprvé!

Těchto mistrovství se účastnilo více jak 120 tanečních párů ze 40 zemí a 4 kontinentů.

Českou republiku úspěšně reprezentovali taneční páry Jonáš Tománek- Šárka Kosmáková na Mistrovství světa U21 v Latině, kteří se probojovali až do finále a umístili se na 6.místě. David Odstrčil- Tara Bohak na Mistrovství evropy profesionálů ve standardu, skončili těsně na druhém místě.

Pohár partnerských měst

Pro Brno byl neméně významný i Pohár partnerských měst, ve kterém se představili týmy našich partnerských měst Bratislavy, Lipska, Stuttgartu, Kaunasu, Vídně a samozřejmě domácího Brna.

Sobotním galavečerem zaplněnou sportovní halu provedl moderátor Jan Onder. V programu vystoupil zpěvák Roman Vojtek a hvězdy TV show Stardance. Pro mladší i starší věkové kategorie byly připraveny ještě doprovodné mezinárodní rankingové soutěže, takže divákům se představila skutečně pestrá paleta tanečních párů všech věkových skupin z celého světa.

Letošního ročníku se zúčastní rekordních 800 tanečních párů ze všech koutů světa. Česká televize zhotovila z této akce celkem 3 televizní pořady.