Bude to již 21. ročník a bude se konat 7. – 9. 10. 2023 v Městské sportovní hale Vodova. Letošní ročník přivede do Brna opět kompletní světovou taneční špičku ve standardních i latinskoamerických tancích. Vyvrcholením všech soutěží bude Mistrovství světa U21 v latinsko-amerických tancích a Mistrovství evropy ve standardních tancích profesionálů, které se na území České republiky odehrají poprvé! Tohoto mistrovství se účastní více jak 80 tanečních párů ze 40 zemí a 4 kontinentů.

Českou republiku budou reprezentovat taneční páry

  • Jonáš Tománek- Šárka Kosmáková na Mistrovství světa U21 v Latině
  • David Odstrčil- Tara Bohak na Mistrovství evropy profesionálů ve standardu

Tyto páry mají ambice se dostat do finále těchto mistrovství, což by bylo vůbec poprvé, kdy se to českému páru podařilo.

Jonáš Tománek/ Mistr ČR U21

Citace: Tanec je pro mě jako lego stavebnice. Stavím jí už 11 let. Mistrovství světa bude zrcadlením toho, co jsem doteď postavil.

David Odstrčil/ Mistr světa v Tanečním sportu

Citace: Mistrovství Evropy ve standardu profesionálů v rámci Brno Open je vrcholem naší letošní sezony a bude to mimo jiné jediná příležitost vidět nás s Tarou Bohak tančit v Česku. Budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit.

Šárka Kosmáková/ Mistryně ČR U21

Citace: Na mistrovství světa se moc těším. Chtěla bych hlavně podat co nejlepší výkon a užít si soutěž. Doufám, že se nám povede předvést nejlepší výkon.

Tara Bohak/ Mistryně světa v Tanečním sportu.

Citace: Jsme moc rádi, že bude Brno hostit další titulárni soutěž, které se budeme účastnit. Brno Open je naše srdcová záležitost a moc si užíváme soutěž v domácím prostředí s neskutečným publikem.

Pro Brno neméně významný bude i Pohár partnerských měst, ve kterém se představí týmy našich partnerských měst Bratislavy, Lipska, Stuttgartu, Kaunasu, Vídně a samozřejmě domácího Brna

Sobotním galavečerem Vás provedou Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupí hvězdy TV show Stardance.

Pro mladší i starší věkové kategorie jsou připraveny ještě doprovodné mezinárodní rankingové soutěže, takže divákům se představí skutečně pestrá paleta tanečních párů všech věkových skupin z celého světa.

Předpokládáme,že letošního ročníku se zúčastní rekordních 800 tanečních párů ze všech koutů světa.

Česká televize zhotoví z této akce celkem 3 televizní pořady.

Ambassadory akce jsou:
Šárka Kašpárková, Mistryně světa v trojskoku a olympijská medailistka

Citace: Jsem velmi potěšena, že mohu být součástí tohoto tanečního svátku v Brně a věřím, že naši tanečníci předvedou úžasné výkony, kterými naváží na předešlé úspěchy. určitě je k tomu požene i brněnské publikum, které vytvoří skvělou atmosféru.

Jan Onder, dvojnásobný vítěz TV pořadu Stardance, taneční choreograf a moderátor

Citace:Být součástí tak významné události jako je Mistrovství světa ve sportovním tanci v Brně je pro mně, coby tanečníka, velkou ctí. Jsem hrdý na to, že se tak důležitá soutěž koná právě v České Republice. Těším se na výkony sportovců, bude to úžasná podívaná.

Roman Vojtek, Vítěz historicky prvního ročníku TV pořadu Stardance, herec, zpěvák a moderátor

Citace: Jsem velmi rád, že jako vítěz první řady Stardance a král tanečního parketu, mohu být součástí tak významné akce, jako je Mistrovství světa a evropy v Tanečním sportu. Již několikrát jsem Brno Open zažil jako moderátor a mohu tak všechny pozvat na krásnou
podívanou plnou tance a elegance.

Jan Tománek/ organizátor soutěže, porotce TV pořadu Stardance

Citace: Letošní ročník přivítá Mistrovství světa a evropy v Tanečním sportu. Je to vrchol naší dvacetileté práce a už se nemůžeme dočkat, až páry z více jak 4é zemí ukážou našemu skvělému publiku své výkony.

Jan Tománek

U Lipy Svobody 1

620 00 Brno

+420 603 512 754

jan@dancesportpro.cz

www.brnoopen.eu