Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
A: 
C: 
E: 
F: 
J: 
M: 
O: 
P: 
T: 
Beate Pauritsch - Austria 
Frank Venables - England 
Zoltan Sandor - Hungary 
Fabio Bosco - Italy 
George Raducan - Romania 
Alenka Bohak - Slovenia 
Monique De Maesschalck - Belgium 
Aigars Svars - Latvia 
Dobromil Novacek - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 13 Dmitry Kapusta / Ekaterina Riabogina Russian Federation
2. 46 Vladimir Vasilevich / Uliana Maksimkina Russian Federation
3. 21 Ergo Lukk / Rutt Metusala Estonia
4. 28 Evgeny Nikitin / Anastasia Miliutina Russian Federation
5. 4 Vladislav Bogoslov / Vladlena Khodyreva Russian Federation
6. 10 Erik Husgafvel / Laura Makinen Finland
7. 47 Marcel Vodenik / Naja Dolenc Slovenia
8. 27 Maciej Mikrzak / Martyna Michalik Poland
9. 45 Jiri Vala / Aneta Krejci Czech Republic
10. 16 Michal Konecny / Dominika Feglova Czech Republic
11. 44 Ziga Tantegel / Nusa Crnko Slovenia
12. 40 Kirill Shvaibovich / Yana Tudvaseva Belgium
13. 23 Artem Martynov / Polina Lisechko Russian Federation
14. 43 Andrea Storoni / Darya Suslova Italy
15. 31 Matej Pritekelj / Anja Pritekelj Slovenia
16. 22 Dinu Lung / Christa Tatar Austria
17.-18. 11 Tomasz Jakubek / Ida Marszalek Poland
17.-18. 15 Daniel Kecskemeti / Eliska Lencesova Slovakia
19. 8 Henrich Gibala / Laura Belicova Slovakia
20. 20 Dawid Kozow / Karolina Kozow Poland
21. 48 Dominik Vodicka / Barbora Belikova Czech Republic
22. 9 Dusan Grula / Alexandra Ksiazekova Slovakia
23. 18 Jan Kotek / Jana Dostalova Czech Republic
24. 49 Lukas Zahorak / Ivana Faybikova Slovakia
25. 35 Jakub Richtar / Klara Petruskova Czech Republic
26.-27. 30 Stefan Pinter / Paulina Gasparikova Slovakia
26.-27. 38 Tin Sanjkovic / Lucija Sabolek Croatia
28.-29. 6 Viacheslav Dobrov / Yana Lvova Russian Federation
28.-29. 17 Michal Kotas / Eliska Fischerova Czech Republic
30.-31. 7 Marek Figlar / Sara Simonakova Slovakia
30.-31. 33 Kirill Psarev / Jaroslava Tietzova-Sklenarova Czech Republic
32. 34 Tomas Rada / Zaneta Brizgalova Czech Republic
33. 51 Marco Frena / Elisabeth Ridolfo Italy
34. 50 Jakub Zarybnicky / Katerina Vasickova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved