Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
D: 
G: 
H: 
I: 
K: 
L: 
Q: 
T: 
U: 
Sven Traut - Germany 
Juris Baumanis - Latvia 
Diana Mitt - Estonia 
Galina Smirnova - Poland 
Elena Savatina - Russia 
Petr Horacek - Slovakia 
Sergej Milicija - Bosnia and Hercegovina 
Dobromil Novacek - Czech 
Branko Bohak - Slovenia 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 62 Vladimir Vasilevich / Uliana Maksimkina Russian Federation
2. 24 Giacomo Lazzarini / Roberta Benedetti Italy
3. 65 Arturs Voitsehovichs / Anastasija Golubtsova Latvia
4. 6 Andrea Civita / Eleonora De Mitri Albania
5. 35 Evgeny Nikitin / Anastasia Miliutina Russian Federation
6. 71 Graziano Di Prima / Jana Koroleva Belgium
7. 15 Dmitry Kapusta / Ekaterina Riabogina Russian Federation
8. 27 Artem Martynov / Polina Lisechko Russian Federation
9. 56 Andrea Storoni / Darya Suslova Italy
10. 11 Arturs Freimanis / Paula Kukute Latvia
11. 33 Christoph Mueller / Helene Buchner Austria
12. 4 Renato Bras / Adriana Bras Portugal
13. 8 Aljaz Erzin / Maja Kosutic Slovenia
14. 61 Jiri Vala / Aneta Krejci Czech Republic
15. 41 Matej Pritekelj / Anja Pritekelj Slovenia
16.-17. 7 Viacheslav Dobrov / Yana Lvova Russian Federation
16.-17. 66 Adrian Winowski / Dominika Koslicka Poland
18. 68 Miha Zerjav / Valeriya Musina Slovenia
19.-20. 43 Kirill Psarev / Jaroslava Tietzova-Sklenarova Czech Republic
19.-20. 57 Michal Szeliga / Adrianna Bednarska Poland
21.-23. 19 Michal Konecny / Dominika Feglova Czech Republic
21.-23. 63 Marcel Vodenik / Naja Dolenc Slovenia
21.-23. 67 Lukas Zahorak / Ivana Faybikova Slovakia
24. 25 Ergo Lukk / Rutt Metusala Estonia
25. 29 Tomas Melichar / Klara Maroszova Czech Republic
26. 39 Tamas Petrenko / Fruzsina Petrenko Hungary
27. 45 Jakub Richtar / Klara Petruskova Czech Republic
28.-30. 14 Dusan Grula / Alexandra Ksiazekova Slovakia
28.-30. 18 Mark Kiraly / Eniko Kaldencker Hungary
28.-30. 42 Maxim Promzelev / Yaroslava Mazhukhina Russian Federation
31. 17 Daniel Kecskemeti / Eliska Lencesova Slovakia
32. 64 Dominik Vodicka / Barbora Belikova Czech Republic
33. 69 Tom� Baka / Orsolya Farkasov� Slovakia
34. 40 Stefan Pinter / Paulina Gasparikova Slovakia
35. 72 Tin Sanjkovic / Lucija Sabolek Croatia
36. 9 Marek Figlar / Sara Simonakova Slovakia
37. 10 Ignjat Filipovic / Ivana Sikimic Serbia
38.-40. 13 Robin Grones / Valentina Martini Italy
38.-40. 52 Patryk Slowinski / Roksana Gorczak Poland
38.-40. 55 Pavel Stika / Simona Havlikova Czech Republic
41.-42. 23 Michal Kozub / Tereza Bogaczova Czech Republic
41.-42. 51 Miroslav Slezak / Michaela Kleckova Czech Republic
43. 58 Ziga Tantegel / Nusa Crnko Slovenia
44. 50 Amel Sito / Nejra Capin Bosnia and Herzegovina
45.-47. 31 Marian Michna / Karolina Vesela Czech Republic
45.-47. 34 Jakub Musalek / Lucie Stankova Czech Republic
45.-47. 59 Gasper Toman / Larisa Husic Slovenia
48.-49. 22 Petr Kotek / Viktorie Kuncova Czech Republic
48.-49. 38 Michal Pechacek / Karolina Jurackova Czech Republic
50. 20 Michal Kotas / Eliska Fischerova Czech Republic
51. 70 Jakub Z�rybnick� / Kate�ina Va���kov� Czech Republic
52. 73 Marco Frena / Elisabeth Ridolfo Italy

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved