Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
D: 
H: 
K: 
L: 
Q: 
R: 
T: 
U: 
Petar Milchev - Bulgaria 
Sven Traut - Germany 
Diana Mitt - Estonia 
Elena Savatina - Russia 
Petr Horacek - Slovakia 
Sergej Milicija - Bosnia and Hercegovina 
Vaclav Kosmak - Czech 
Dobromil Novacek - Czech 
Branko Bohak - Slovenia 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 6 Iliya Dobrev / Adriana Angelova Bulgaria
2. 27 Daniel Schmuck / Veronika Obholz Germany
3. 12 Alexander Kalist / Karolina Kourilova Czech Republic
4. 26 Vitaly Shakhmatov / Daria Prisiazhnaya Russian Federation
5. 2 Daniel Bras / Frances Prevorova Czech Republic
6. 7 Kacper Gajkowski / Hanna Maciejewska Poland
7. 32 Nikita Velma / Polina Beloedova Russian Federation
8. 33 Matej Volentier / Slavka Paulovicova Slovakia
9.-10. 13 Jan Karban / Anna Riebauerova Czech Republic
9.-10. 17 Matyas Adamec / Natalie Otahalova Czech Republic
11. 5 Matej Butula / Anna Stareckova Czech Republic
12. 21 Marek Profota / Viktorie Paskerova Czech Republic
13. 20 Tomas Prikryl / Sabina Kocmanova Czech Republic
14. 1 Roman Berky / Nicole Farkasova Slovakia
15. 22 David Prochazka / Julie Balakova Czech Republic
16. 24 Jakub Rech / Katerina Skybova Czech Republic
17. 19 Jaka Podgorsek / Katarina Matus Slovenia
18. 25 Wojtek Rokita / Oliwia Kasprzak Poland
19.-20. 9 Josef Haldina / Natalie Zgodova Czech Republic
19.-20. 28 Filip Schwoiser / Klara Megova Czech Republic
21.-22. 34 Jan Werthaim / Helena Sumerova Czech Republic
21.-22. 35 Dawid Gajkowski / Kamila Amuszkiewicz Poland
23.-24. 30 Stepan Topencik / Vendulka Hrncirikova Czech Republic
23.-24. 31 Dmitry Tyulegenev / Ekaterina Mikhaylova Czech Republic
25. 3 Tilen Bregant / Kaja Podgorsek Slovenia

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved