Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
C: 
D: 
E: 
F: 
G: 
J: 
K: 
L: 
N: 
O: 
Q: 
S: 
Petar Milchev - Bulgaria 
Frank Venables - England 
Sven Traut - Germany 
Zoltan Sandor - Hungary 
Fabio Bosco - Italy 
Juris Baumanis - Latvia 
George Raducan - Romania 
Elena Savatina - Russia 
Petr Horacek - Slovakia 
Marc Couderc - France 
Monique De Maesschalck - Belgium 
Sergej Milicija - Bosnia and Hercegovina 
Zdenek Landsfeld - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 22 Benedetto Ferruggia / Claudia Köhler Germany
2. 13 Nikolay Darin / Natalia Sededina Moldova
3. 7 Bjorn Bitsch / Ashli Williamson Denmark
4. 74 David Odstrcil / Tara Bohak Czech Republic
5. 94 David Schavel / Barbara Bilkovicova Slovakia
6. 47 Matej Kralj / Spela Kralj Slovenia
7. 118 Miha Vodicar / Nadiya Bychkova Slovenia
8. 67 Evgeny Mushtukov / Yulia Rodina Russian Federation
9. 55 Alari Liiv / Baile Orb Estonia
10. 112 Bogdan Talpiga / Maria Talpiga Romania
11.-12. 31 Michal Hornicek / Yana Grishchenko Czech Republic
11.-12. 122 Earle Williamson / Charlotte Christiansen Denmark
13.-14. 111 Jozsef Szepesi / Bettina Farkas Hungary
13.-14. 127 Sergey Stepanov / Helena Cej Israel
15. 114 Salvio Tubelli / Ekaterina Bykova Italy
16. 68 Krzysztof Musiol / Karolina Aniol Poland
17.-18. 19 Michal Drha / Klara Zamecnikova Czech Republic
17.-18. 45 Alexandr Koshkin / Alexandra Rygina Russian Federation
19.-20. 126 Lukas Spisak / Eva Tiberska Slovakia
19.-20. 129 Marcello Mencini / Tessa De Yough Netherland
21. 11 Alessandro D'Amora / Maria Gorelik Italy
22. 64 Michal Mladek / Marika Kasalova Czech Republic
23. 116 Tomas Uvacek / Martina Reiterova Slovakia
24. 99 Dawid Skrzydlowski / Maja Barczuk Poland
25.-27. 12 Fabio D'Angelo / Amy Ward England
25.-27. 14 Andrea De Marco / Deborah Zecca Italy
25.-27. 86 Daniel Radu / Anne Weber Germany
28. 8 Vladislav Bogoslov / Vladlena Khodyreva Russian Federation
29.-31. 63 Tanel Merigan / Kadri Kutt Estonia
29.-31. 123 Jiří Zejda / Katerina Jancova Czech Republic
29.-31. 130 Ergo Lükk / Rutt Metusala Estonia
32. 66 Artem Mubarakshin / Anna Trenzeleva Russian Federation
33. 69 Krzysztof Myka / Malgorzata Rusiniak Poland
34.-35. 32 Erik Husgafvel / Laura Makinen Finland
34.-35. 61 Artem Martynov / Polina Lisechko Russian Federation
36. 80 Conrad Paprocki / Justyna Malisz Poland
37. 78 Viktor Palles / Katarina Komorova Slovakia
38.-39. 77 Nikola Oto / Katarina Lepoglavec Croatia
38.-39. 125 Istvan Zsigovics / Zsuzsa Viktoria Katona Hungary
40. 37 Adam Jendrulek / Iva Riederova Czech Republic
41.-43. 29 Jaroslav Hazlinsky / Simona Kriskova Slovakia
41.-43. 76 Robin Ondracek / Kristyna Coufalova Czech Republic
41.-43. 97 Jakub Skopal / Zuzana Rechova Czech Republic
44.-46. 4 Zsombor Balazs / Adelina Youssef Hungary
44.-46. 50 Yumiya Kubota / Rara Kubota Japan
44.-46. 104 Pawel Stekala / Danuta Kwasny Poland
47. 17 Vit Domorad / Tereza Ripova Czech Republic
48. 57 Dinu Lung / Christa Tatar Austria
49. 33 Miroslav Hyza / Marie Hyzova Czech Republic
50. 56 Philipp Lugmayr / Gisela Kubouschek Austria
51.-54. 1 Titus Ablorh / Natalia Bekker Czech Republic
51.-54. 70 Maciej Nagorski / Magdalena Fron Poland
51.-54. 84 Andreas Pohl / Elisabeth Beck Austria
51.-54. 124 Oleg Zemlyakov / Ellina Revyakina Czech Republic
55. 39 Jens Kaiser / Ulrike Schulz Germany
56.-57. 28 Vladimir Hamza / Lucia Hrabcakova Slovakia
56.-57. 110 Viktor Szabo / Vanja Vujic Croatia
58.-59. 15 Philipp Deisler / Heike Seimen Germany
58.-59. 18 Stepan Dostal / Simona Tejcova Czech Republic
60. 73 Jaroslav Obona / Dominika Roskova Slovakia
61. 38 Daniel Jurca / Katerina Krakowkova Czech Republic
62.-63. 35 Michael Infanti / Giada Cragnolini Italy
62.-63. 121 Fabian Wendt / Anja Steinmann Germany
64. 30 Alexandru Holecz / Lavinia Luchian Romania
65. 83 Peter Pipp / Eva Osolnik Slovenia
66.-71. 21 Luka Fabijan / Stefanie Schroettner Slovenia
66.-71. 41 Jiri Koci / Dominika Kocova Czech Republic
66.-71. 52 Matej Kutalek / Michaela Krakorova Czech Republic
66.-71. 54 Bostjan Lemez / Ana Gerecnik Slovenia
66.-71. 58 Matej Madeja / Alena Reznicka Slovakia
66.-71. 91 Patrik Sedlak / Daniela Krejci Czech Republic
72. 87 Thomas Reininger / Anna-Katharina Schramke Austria
73.-75. 96 Andrej Simko / Eva Zakovska Czech Republic
73.-75. 100 Ondrej Sliska / Daniela Valjentova Czech Republic
73.-75. 120 Alan Walme / Valentina Walme Croatia
76.-79. 24 Marco Frena / Elisabeth Ridolfo Italy
76.-79. 59 Vaclav Malek / Catharina Dvorak Austria
76.-79. 115 Michael Urbasek / Barbora Fischerova Czech Republic
76.-79. 119 Roman Vseticka / Martina Jalovecka Czech Republic
80.-87. 20 Rannar Edovald / Pille-Riin Valdur Estonia
80.-87. 23 Matic Fras / Sasa Rataj Slovenia
80.-87. 25 Ondrej Galecka / Monika Zemanova Czech Republic
80.-87. 36 Manfred Jaritz / Gitti Puster Austria
80.-87. 62 Jiri Masek / Nicol Cupalova Czech Republic
80.-87. 82 Pavel Zuska / Lenka Parizkova Czech Republic
80.-87. 101 Tomas Smutny / Jana Sigutova Czech Republic
80.-87. 128 Martin Klempir / Hana Seveckova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved