Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
D: 
E: 
G: 
I: 
K: 
M: 
O: 
P: 
Petar Milchev - Bulgaria 
Marc Couderc - France 
Zoltan Sandor - Hungary 
Juris Baumanis - Latvia 
Galina Smirnova - Poland 
Elena Savatina - Russia 
Branko Bohak - Slovenia 
Vaclav Kosmak - Czech 
Zdenek Landsfeld - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 21 Michal Hornicek / Yana Grishchenko Czech Republic
2. 2 Igor Akinshin / Kristina Shinkariuk Russia
3. 3 Leonid Akulenko / Anna Lozhkina Russia
4. 47 Alexandr Shershitsky / Ksenia Nikitina Russia
5. 23 Tamas Jeri / Lilla Szepesi Hungary
6. 7 Artem Braylovsky / Anna Surikova Russia
7. 4 Kevin Baccanale / Louise Ragnar Italy
8. 45 Daniele Ruscito / Nicole Cartigiano Italy
9. 25 Deividas Kacinauskas / Gabriele Sabaliauskaite Lithuania
10. 32 Tine Kranjc / Sasa Ul Slovenia
11. 24 Daniel Jurca / Katerina Krakowkova Czech Republic
12. 58 Karolis Varkalys / Gabriele Siriunaite Lithuania
13. 40 Antoni Murawski / Katarzyna Wdowicz Poland
14. 54 Peter Udvary / Sofie Ragnar Sweden
15. 14 Xavier Fonolla / Ania Shevliakova Spain
16. 8 Vaclav Bures / Jana Osickova Czech Republic
17. 28 Michal Konecny / Dominika Feglova Czech Republic
18.-19. 42 Jakub Necpal / Zuzana Borska Czech Republic
18.-19. 60 Teodor Zlatarev / Ivanka Georgieva Bulgaria
20.-21. 18 Jiri Gross / Tereza Simackova Czech Republic
20.-21. 36 Milan Martinek / Veronika Volkova Czech Republic
22.-24. 16 Augustas Gostautas / Agne Cimermonaite Lithuania
22.-24. 19 Igor Gutan / Diana Maidanic Moldova
22.-24. 49 Dimitar Stefanin / Ludovica Antonietti Bulgaria
25. 1 Titus Ablorh / Natalia Bekker Czech Republic
26. 22 Tomasz Jakubek / Ida Marszalek Poland
27. 35 Dinu Lung / Crista Tatar Romania
28. 5 Suciu Bogdan / Larisa Pop Romania
29. 55 Michael Urbasek / Tereza Bruckova Czech Republic
30.-31. 30 Jan Kotek / Jana Dostalova Czech Republic
30.-31. 39 Valentin Mukhrev / Ekaterina Vaskina Russia
32. 10 Vadim Danilov / Natalia Horvathova Slovakia
33. 37 Wojciech Michalik / Paulina Grzybek Poland
34. 51 Jakub Surovcik / Barbora Fischerova Czech Republic
35. 62 Marek Estocin / Simona Feckova Slovakia
36.-37. 9 Filip Cipar / Tereza Rehorova Slovakia
36.-37. 15 Henrich Gibala / Laura Belicova Slovakia
38.-39. 20 Trung Hoang Khai / Hong Van Le Czech Republic
38.-39. 27 Rostislav Kolesnik / Dajana Gawel Poland
40.-43. 13 Marek Figlar / Sara Simonakova Slovakia
40.-43. 29 Michal Koper / Agatta Szweda Poland
40.-43. 41 Maros Musinka / Petronela Matiova Slovakia
40.-43. 52 Georgi Trifonov / Ekaterina Stefanova Bulgaria
44. 61 Luka Kamenov / Vini Jurcic Croatia
45.-47. 34 Peter Kuklis / Monika Benkova Slovakia
45.-47. 38 Matej Mrlina / Anna Siskova Czech Republic
45.-47. 48 Martin Sramka / Lucia Centarova Slovakia
48.-49. 6 Lukas Brabec / Nikola Hruba Czech Republic
48.-49. 44 Ondrej Pinos / Gabriela Spesna Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved