Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Adjudicators
A: 
B: 
C: 
D: 
E: 
G: 
H: 
I: 
J: 
K: 
L: 
M: 
N: 
Beate Pauritsch - Austria 
Petar Milchev - Bulgaria 
Frank Venables - England 
Marc Couderc - France 
Zoltan Sandor - Hungary 
Juris Baumanis - Latvia 
Guy Rosen - Luxembourg 
Galina Smirnova - Poland 
Istvan Toth - Romania 
Elena Savatina - Russia 
Petr Horacek - Slovakia 
Branko Bohak - Slovenia 
Igor Henzely - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 40 Carlo Wilmer Righero / Manuela Traversi Italy
2. 47 Josef Stehlik / Eva Stehlikova Czech Republic
3. 34 Stefano Pesce / Sabrina Dal Corso Italy
4. 12 Giovanni Arnaldo Ciotti / Annalisa Risi Italy
5. 29 Massimo Molteni / Clara Pignataro Italy
6. 50 Robert Szlendak / Katarzyna Szlendak Poland
7. 48 Aldo Sterpilla / Enza Bracci Italy
8. 19 Alfons Henne / Vera Zuleger Germany
9. 7 Maurizio Carugati / Mariagrazia Giovenco Italy
10.-11. 30 Francesco Monaco / Iolanda Gangeri Italy
10.-11. 31 Cosimo Napoletano / Carmela Martelli Italy
12. 52 Allen Torrenueva / Lori Yip Canada
13. 54 Wolfgang Walter / Ilse von Beyer Germany
14. 13 Martin Dietl / Eva Dietl Austria
15.-16. 5 Peter Birndorfer / Christina Pothfelder Germany
15.-16. 44 Michael Schuetz / Petra Schuetz Austria
17.-18. 14 Robert Dub / Sylvia Schaefer-Nouza Austria
17.-18. 25 Ulrich Lindecke / Manuela Schulze Germany
19. 4 Giorgio Bianchi / Roberta Premutico Italy
20. 36 Jiri Plsek / Jana Plskova Czech Republic
21.-22. 15 Daniel Eichler / Sona Fikejsova Czech Republic
21.-22. 51 Dr. Marius Torka / Dr. Barbara Torka Germany
23. 55 Theodor Rulofs / Eva Rulofs Austria
24. 6 Heinz Boehm / Manuela Boehm Austria
25. 9 Bohumil Cech / Pavla Cechova Czech Republic
26.-27. 2 Haimo Arnold / Johanna Arnold Austria
26.-27. 43 Norbert Schade / Arne-Marina Schade Germany
28. 8 Jiri Cech / Zina Cechova Czech Republic
29.-30. 22 Werner Kraus / Elisabeth Uhrmacher Austria
29.-30. 32 Stefano Nocentini / Alessandra Curri Italy
31. 17 Rainer Grasmaier / Sibylle Schug Germany
32. 20 Harald Hocheder / Iris Hocheder Germany
33.-34. 33 Gerd Ohnesorge / Helma Ohnesorge Germany
33.-34. 38 Ludek Prkna / Romana Prknova Czech Republic
35.-36. 27 Klaus Marke / Monika Marke Germany
35.-36. 49 Jaromir Stolba / Zuzana Stolbova Czech Republic
37. 18 Dr. Stephan Helm / Ines Helm Germany
38. 35 Jan Pincsek / Edith Carder-Pincsek Austria
39. 45 Holger Schwarz / Petra Schwarz Germany
40.-41. 1 Rono Alam / Ursula Cordin Austria
40.-41. 42 Albert Rommel / Andrea Rommel Germany
42. 24 Yury Lagozin / Natalia Fomina Russia
43. 28 Sergej Moliboga / Natalia Moliboga Austria

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved