Competition Listing 


Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
A: 
D: 
E: 
F: 
H: 
J: 
L: 
N: 
Q: 
Beate Pauritsch - Austria 
Marc Couderc - France 
Zoltan Sandor - Hungary 
Fabio Bosco - Italy 
Guy Rosen - Luxembourg 
Istvan Toth - Romania 
Petr Horacek - Slovakia 
Igor Henzely - Czech 
Jaroslav Kucera - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 12 Simone Casula / Frederikke Norgaard Denmark
2. 124 Laszlo Kovacs / Erika Kelemen Hungary
3. 36 Ilya Chubanov / Anastasia Rybalko Russia
4. 58 Robert Muller / Justyna Luczak Poland
5. 64 David Odstrcil / Caroline Kjeldgaard Czech Republic
6. 104 Tomas Tanka / Dominika Feketova Slovakia
7. 53 Telmo Madeira / Vanessa Ferrao Portugal
8. 108 Adam Vasina / Dagmara Nowak Poland
9.-10. 68 Evgeny Oreshnikov / Daria Kasparova Russia
9.-10. 119 Tomas Komenda / Martina Manakova Slovakia
11. 56 Stefano Mendolia / Martina Tagliacollo Italy
12. 133 Omar Topic / Kristina Chochlikova Slovakia
13. 22 Rihards Eglitis / Egle Straleckaite Lithuania
14. 35 Lukas Chmelik / Zuzana Stastna Czech Republic
15.-16. 21 Julien Espagnet / Nelly Frankenberg France
15.-16. 25 Adam Fedko / Paulina Dabek Poland
17.-18. 38 Josef Just / Helena Birgusova Czech Republic
17.-18. 86 Volodymyr Sharapov / Joanna Dabrowska Poland
19. 132 Andrej Khripkov / Maria Eliseeva Russia
20. 87 Mikhail Shchepkin / Natalia Poliakova Russia
21. 34 Marek Hrstka / Veronika Flaskova Czech Republic
22.-23. 14 Vadim Cesca / Sara Lauri Italy
22.-23. 37 Martin Janicek / Livia Melnikova Slovakia
24. 123 Michal Galek / Klaudia Kedzierska Poland
25.-26. 40 Adam Katona / Alexandra Dane Hungary
25.-26. 55 Vaclav Masaryk / Klara Chovancikova Czech Republic
27.-28. 3 Tomas Antalek / Natalia Glosikova Slovakia
27.-28. 117 Michal Kot / Marcelina Kika Poland
29.-32. 15 Dominik Cipar / Patricia Martinovicova Slovakia
29.-32. 41 Evgeniy Kendys / Ksenia Zubareva Russia
29.-32. 80 Rosario Rizzo / Graziana Nicosia Italy
29.-32. 113 Alan Walme / Valentina Walme Croatia
33. 109 Ilyas Vinikovskyy / Orsolya Horvath Hungary
34.-36. 13 Francesco Cattafe / Chantal Tartaglione Italy
34.-36. 33 Viktor Houdek / Tamara Houdkova Czech Republic
34.-36. 92 Jakub Skopal / Zuzana Rechova Czech Republic
37. 101 Radim Stupka / Tereza Jendrulkova Czech Republic
38. 67 Robin Ondracek / Kristyna Coufalova Czech Republic
39.-42. 1 Titus Ablorh / Natalia Bekker Czech Republic
39.-42. 49 Marek Kypus / Petra Smidova Czech Republic
39.-42. 91 Gergo Robert Simon / Anna Jeszenkszki Hungary
39.-42. 98 Jan Srkal / Karolina Hajkova Czech Republic
43. 10 Edgaras Brazas / Viktoria Gaidyte Lithuania
44.-46. 52 Nikita Lysenkov / Irina Vasilevskaya Russia
44.-46. 94 Ondrej Sliska / Daniela Valjentova Czech Republic
44.-46. 131 Vladimir Kopriva / Lenka Stixova Czech Republic
47.-48. 79 David Riegler / Julia Jussel Germany
47.-48. 100 Marco Steindl / Barbora Spurna Austria
49.-53. 6 Alessandro Barbero / Federica Brugiati Italy
49.-53. 17 Denislav Dimitrov / Iliana Staevska Germany
49.-53. 26 Jiri Gatnar / Marta Sygiet Czech Republic
49.-53. 99 Dimitar Stefanin / Ludovica Antonietti Bulgaria
49.-53. 128 Hunor Sebesi / Anna Tuba Hungary
54. 127 Davide Civello / Elisa Cali Italy
55. 43 Michal Konecny / Dominika Feglova Czech Republic
56. 74 Marek Polacek / Sarka Kotatkova Czech Republic
57.-58. 5 Kevin Baccanale / Louise Ragnar Italy
57.-58. 8 Andrea Bello / Elisa Tiberio Italy
59. 4 Ondrej Babjak / Marcela Babjakova Slovakia
60.-61. 23 Zsolt Faskerti / Eszter Ocsovszki Hungary
60.-61. 114 Arthur Weingardt / Victoria Chumakova Germany
62.-64. 24 Giuseppe Fazio / Aureliana Spina Italy
62.-64. 57 Valentin Mukhrev / Ekaterina Vaskina Russia
62.-64. 126 Radovan Orol / Andrea Kramecova Slovakia
65. 106 Jiri Vacha / Eliska Semradova Czech Republic
66.-69. 2 Igor Akinshin / Kristina Shinkariuk Russia
66.-69. 32 Jaroslav Horak / Jana Mikolasova Czech Republic
66.-69. 59 Jan Musal / Jana Kukucova Czech Republic
66.-69. 90 Martin Simek / Dita Tuhackova Czech Republic
70. 48 Josef Kukan / Marketa Plesna Czech Republic
71. 111 Luka Vodlan / Anamarija Novak Slovenia
72. 112 Jan Vysin / Eva Necesalova Czech Republic
73.-74. 63 Jaroslav Novak / Renata Smidova Czech Republic
73.-74. 75 Viktor Polasek / Dita Drabkova Czech Republic
75.-76. 18 Adam Domasik / Lucie Valisova Czech Republic
75.-76. 116 Miguel Zurita / Nerea Sotela Spain
77.-79. 45 Illya Korovay / Antonia Petritzikis Germany
77.-79. 62 Rostislav Neuwirth / Klara Zborovska Czech Republic
77.-79. 65 Tomas Oliva / Petra Dvorakova Lithuania
80. 19 Tomas Duras / Veronika Cerna Slovakia
81. 130 Georgi Trifonov / Ekaterina Stefanova Bulgaria
82.-84. 47 Petr Krol / Anna Sadilkova Czech Republic
82.-84. 93 Karel Slijkhuis / Barbara Huebner Austria
82.-84. 103 Jakub Surovcik / Barbora Fischerova Czech Republic
85. 28 Christian Gross / Stephanie Keusch Germany
86.-87. 30 Bohdan Hajek / Zuzana Chalupova Czech Republic
86.-87. 89 David Schobl / Radka Berankova Czech Republic


Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved