Competition Listing 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
A: 
B: 
C: 
D: 
E: 
F: 
G: 
H: 
I: 
J: 
K: 
L: 
Q: 
Beate Pauritsch - Austria 
Petar Milchev - Bulgaria 
Frank Venables - England 
Marc Couderc - France 
Zoltan Sandor - Hungary 
Fabio Bosco - Italy 
Juris Baumanis - Latvia 
Guy Rosen - Luxembourg 
Galina Smirnova - Poland 
Istvan Toth - Romania 
Elena Savatina - Russia 
Petr Horacek - Slovakia 
Jaroslav Kucera - Czech 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 123 Yury Simachev / Anastasia Klokotova Russia
2. 26 Andrea De Angelis / Uliana Fomenko Italy
3. 74 Joel Lopez / Kristina Bespechnova Spain
4. 103 Dario Pizzo / Karen DAlbundo France
5. 19 Simone Casula / Frederikke Norgaard Denmark
6. 24 Marco Cuocci / Nadiya Dyatlova Italy
7. 171 Laszlo Kovacs / Erika Kelemen Hungary
8. 91 David Odstrcil / Caroline Kjeldgaard Czech Republic
9. 40 Steeve Gaudet / Laure Colmard France
10.-11. 47 Michal Hornicek / Yana Grishchenko Czech Republic
10.-11. 85 Robert Muller / Justyna Luczak Poland
12. 52 Ilya Chubanov / Anastasia Rybalko Russia
13. 59 Adam Katona / Alexandra Dane Hungary
14. 167 Radek Mucha / Vitalija Tyrnova Czech Republic
15. 41 Gediminas Grigonis / Sandra Kniazeviciute Lithuania
16. 81 Stefano Mendolia / Martina Tagliacollo Italy
17. 33 Rihards Eglitis / Egle Straleckaite Lithuania
18.-19. 63 Gyorgy Kocse / Alexandra Stana Hungary
18.-19. 95 Evgeny Oreshnikov / Daria Kasparova Russia
20.-23. 12 Aleksey Boychenko / Alina Fedorenko Russia
20.-23. 27 Marco De Angelis / Alice Fabrizi Italy
20.-23. 57 Kirill Kartavtsev / Evgeniya Golikova Russia
20.-23. 140 Tomas Tanka / Dominika Feketova Slovakia
24. 83 Przemyslaw Modrzynski / Aleksandra Jurga Poland
25. 51 Lukas Chmelik / Zuzana Stastna Czech Republic
26.-27. 77 Telmo Madeira / Vanessa Ferrao Portugal
26.-27. 120 Mikhail Shchepkin / Natalia Poliakova Russia
28. 175 Alexander Walger / Julia Syceva Luxemburg
29. 118 Andrey Sergunin / Alina Glazkova Russia
30. 148 Adam Vasina / Dagmara Nowak Poland
31. 38 Dawid Fiszer / Katarzyna Rawska Poland
32. 170 Michal Galek / Klaudia Kedzierska Poland
33.-34. 75 Artem Luchin / Liubov Shatskaya Russia
33.-34. 163 Florian Vana / Karina Shpakovskaya Austria
35.-36. 44 Markus Hackl / Stefanie Krausz Austria
35.-36. 119 Volodymyr Sharapov / Joanna Dabrowska Poland
37.-38. 20 Francesco Cattafe / Chantal Tartaglione Italy
37.-38. 141 Omar Topic / Kristina Chochlikova Slovakia
39.-40. 109 Maciej Rasinski / Nikolina Melin Poland
39.-40. 164 Tomas Komenda / Martina Manakova Slovakia
41.-44. 13 Edgaras Brazas / Viktoria Gaidyte Lithuania
41.-44. 14 Adam Brestansky / Domina Chrapekova Slovakia
41.-44. 36 Zsolt Faskerti / Eszter Ocsovszki Hungary
41.-44. 49 Marek Hrstka / Veronika Flaskova Czech Republic
45. 134 Dimitar Stefanin / Ludovica Antonietti Bulgaria
46. 54 Martin Janicek / Livia Melnikova Slovakia
47.-48. 111 Rosario Rizzo / Graziana Nicosia Italy
47.-48. 160 Michal Kot / Marcelina Kika Poland
49. 137 Radim Stupka / Tereza Jendrulkova Czech Republic
50. 133 Jan Srkal / Karolina Hajkova Czech Republic
51. 125 Jakub Skopal / Zuzana Rechova Czech Republic
52. 176 Vladimir Kopriva / Lenka Stixova Czech Republic
53. 65 Mikhail Koptev / Alexandra Atamantseva Russia
54. 6 Alessandro Barbero / Federica Brugiati Italy
55. 174 Hunor Sebesi / Anna Tuba Hungary
56.-57. 60 Evgeniy Kendys / Ksenia Zubareva Russia
56.-57. 154 Alan Walme / Valentina Walme Croatia
58. 110 David Riegler / Julia Jussel Germany
59.-61. 31 Denislav Dimitrov / Iliana Staevska Germany
59.-61. 161 Michal Drha / Klara Zamecnikova Czech Republic
59.-61. 172 Davide Civello / Elisa Cali Italy
62. 155 Arthur Weingardt / Victoria Chumakova Germany
63.-64. 35 Julien Espagnet / Nelly Frankenberg France
63.-64. 76 Nikita Lysenkov / Irina Vasilevskaya Russia
65. 1 Titus Ablorh / Natalia Bekker Czech Republic
66.-67. 121 Peter Schaefer / Maja Karolina Franke Austria
66.-67. 135 Marco Steindl / Barbora Spurna Austria
68. 72 Marek Kypus / Petra Smidova Czech Republic
69. 2 Abylaikhan Akkubekov / Veronika Popova Kazakhstan
70.-71. 8 Andrea Bello / Elisa Tiberio Italy
70.-71. 61 Andrey Khripkov / Maria Eliseeva Russia
72. 48 Viktor Houdek / Tamara Houdkova Czech Republic
73. 102 Jan Pitela / Nicol Cupalova Czech Republic
74.-76. 67 Illya Korovay / Antonia Petritzikis Germany
74.-76. 124 Martin Simek / Dita Tuhackova Czech Republic
74.-76. 159 Peter Talian / Radka Britanakova Slovakia
77.-78. 22 Vadim Cesca / Sara Lauri Italy
77.-78. 37 Giuseppe Fazio / Aureliana Spina Italy
79. 21 Martin Cech / Dominika Bohusova Slovakia
80. 94 Robin Ondracek / Kristyna Coufalova Czech Republic
81.-82. 105 Marek Polacek / Sarka Kotatkova Czech Republic
81.-82. 149 Ilyas Vinikovskyy / Orsolya Horvath Hungary
83. 173 Martin Pazdera / Vitaliya Ivanytska Czech Republic
84. 70 Martin Kucera / Barbora Kocmanova Czech Republic
85. 84 Valentin Mukhrev / Ekaterina Vaskina Russia
86. 71 Josef Kukan / Marketa Plesna Czech Republic
87. 78 Matej Madeja / Alena Reznicka Slovakia
88.-89. 3 Artur Alexandrov / Anna Antonyan Czech Republic
88.-89. 90 Jaroslav Novak / Renata Smidova Czech Republic
90.-91. 89 Balazs Nick / Agnes Losonczi Hungary
90.-91. 158 Teodor Zlatarev / Ivanka Georgieva Bulgaria
92. 151 Luka Vodlan / Anamarija Novak Slovenia
93. 126 Karel Slijkhuis / Barbara Huebner Austria
94. 69 Petr Krol / Anna Sadilkova Czech Republic
95. 86 Jan Musal / Jana Kukucova Czech Republic
96.-97. 152 Filip Volaj / Antonia Renata Sevcikova Slovakia
96.-97. 153 Jan Vysin / Eva Necesalova Czech Republic
98. 128 Christoph Slouka / Ena Atarac Austria
99.-100. 15 Jakub Brisuda / Nikoleta Dianiskova Slovakia
99.-100. 42 Christian Gross / Stephanie Keusch Germany
101.-103. 58 Tomas Kastalan / Daniela Strasilova Czech Republic
101.-103. 68 Jakub Krivohlavek / Romana Medunova Czech Republic
101.-103. 122 David Schobl / Radka Berankova Czech Republic
104.-105. 50 Marian Chladny / Veronika Csemanova Slovakia
104.-105. 165 Roman Unzeitig / Jana Fuchsova Czech Republic
106. 9 Juraj Benko / Martina Barjakova Slovakia

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved