Table of Results 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Table of Results
No. of participants: 66 Start number
Adjudicators 1 4 6 7 8 11 12 15 16 17 20 21 22 23 27
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
0
3
2
1
2
4
5
5
4
2
5
3
4
3
4
3
5
5
3
5
5
5
5
4
5
4
2
2
4
5
5
5
2
4
2
5
5
5
5
5
5
4
5
5
4
5
5
5
2
3
5
5
5
4
4
4
2
5
4
5
2
5
5
1
1
5
3
4
2
3
5
2
5
5
5
5
4
5
5
4
5
4
3
5
5
2
5
3
3
4
4
4
5
5
5
5
5
4
5
3
4
5
5
5
3
5
3
4
3
0
0
0
0
0
0
3
1
5
4
2
4
5
5
3
3
5
5
4
3
5
4
5
1
5
4
Result of 1st round 26 34 38 34 43 39 36 26 43 34 42 37 7 36 36
Qualified for 2nd round   X X X X X X   X X X X   X X
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
  0
1
0
0
0
0
0
0
1
1
5
5
5
4
3
5
5
1
0
4
0
2
2
0
0
0
1
5
5
0
5
4
3
5
5
0
3
5
5
3
3
5
5
5
4
0
0
0
0
1
3
2
3
5
  4
5
5
4
1
5
5
4
5
4
5
4
4
3
4
1
4
5
5
5
5
5
4
5
5
2
3
1
4
5
4
0
3
4
5
0
  4
1
0
1
2
2
1
0
2
0
0
0
2
2
2
0
5
1
Result of 2nd round   2 34 9 32 38 14   38 34 39 26   13 12
Qualified for 3rd round     X   X X     X X X X      
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
    5
2
5
5
3
2
5
5
0
  0
0
0
5
2
1
2
2
0
0
0
5
0
1
0
4
2
3
    1
5
5
5
1
4
4
5
5
0
0
0
2
1
3
0
0
2
5
5
5
5
5
4
5
4
0
0
3
3
2
1
0
0
5
0
     
Result of 3rd round     32   12 15     35 8 38 14      
Qualified for 4th round     X           X   X        
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
    3
0
5
1
2
0
4
5
0
          0
0
2
1
1
3
5
0
1
  5
0
4
4
2
1
5
0
0
       
Result of 4th round     20           13   21        
Qualified for final                     X        
Result of final                     25,0        
Start number 1 4 6 7 8 11 12 15 16 17 20 21 22 23 27
Place from
Place to
49
53
47
48
7
 
38
 
18
 
15
 
33
 
49
53
10
 
21
22
5
 
16
17
63
 
34
 
35
36

Table of Results
No. of participants: 66 Start number
Adjudicators 29 31 32 33 34 35 36 37 40 41 42 44 46 48 50
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
5
5
5
5
5
5
5
4
5
1
5
2
3
3
3
4
3
5
1
0
1
0
0
0
1
1
0
5
3
5
5
3
5
5
4
5
4
1
4
1
2
1
1
3
5
0
0
0
0
2
0
0
0
0
3
5
5
2
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
4
5
5
5
3
4
2
5
3
3
5
4
3
5
1
5
5
4
3
5
3
3
4
4
3
3
3
4
2
4
3
2
2
4
4
2
4
4
4
4
5
5
Result of 1st round 44 29 4 40 22 2 39 45 45 44 40 31 36 26 36
Qualified for 2nd round X X   X     X X X X X X X   X
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
4
3
5
1
4
0
1
1
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
  3
1
0
2
1
3
2
2
1
    3
2
5
2
2
4
3
1
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
2
4
5
4
5
1
2
0
0
0
3
1
0
1
2
0
0
5
1
0
2
0
2
2
5
  0
0
0
1
3
2
0
0
5
Result of 2nd round 19 4   15     27 44 43 44 32 7 17   11
Qualified for 3rd round             X X X X X        
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
            0
0
5
0
2
2
0
0
5
1
5
5
3
4
5
1
5
5
4
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
5
4
5
0
1
2
4
2
0
0
       
Result of 3rd round             14 34 42 40 18        
Qualified for 4th round               X X X X        
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
              0
4
2
0
2
3
0
5
5
5
5
3
5
4
4
1
4
3
5
4
4
5
4
2
3
2
1
0
0
0
0
2
5
0
0
0
       
Result of 4th round               21 34 30 7        
Qualified for final               X X X          
Result of final               26,0 11,0 14,0          
Start number 29 31 32 33 34 35 36 37 40 41 42 44 46 48 50
Place from
Place to
26
27
46
 
64
65
30
32
56
 
66
 
16
17
6
 
2
 
3
 
12
 
39
41
28
29
49
53
37
 

Table of Results
No. of participants: 66 Start number
Adjudicators 51 53 54 55 56 58 59 60 61 63 64 67 69 70 71
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
0
0
3
4
4
5
2
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
1
0
1
0
1
0
1
3
1
4
3
3
5
4
4
4
4
5
4
5
5
5
3
1
2
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
4
5
0
5
4
1
3
2
0
2
1
5
5
5
5
4
5
5
4
5
2
0
1
0
1
0
0
0
0
0
2
1
2
1
2
1
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
5
5
5
3
5
5
5
5
5
3
4
2
3
3
3
1
0
1
Result of 1st round 45 23 45 8 36 35 43 44 18 43 4 19 43 43 20
Qualified for 2nd round X   X   X X X X   X     X X  
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
4
5
5
5
4
4
5
4
4
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
  0
0
0
3
2
3
0
3
4
1
2
5
2
1
3
2
1
3
5
5
4
4
5
4
5
3
4
5
5
5
5
1
4
4
1
4
  2
0
5
5
3
2
4
4
4
    3
0
0
5
4
5
5
5
1
1
1
5
1
2
5
1
1
5
 
Result of 2nd round 40   45   15 20 39 34   29     28 22  
Qualified for 3rd round X   X       X X   X     X X  
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
4
5
4
4
3
2
4
5
5
  5
5
5
5
5
5
5
4
5
      4
5
0
1
5
4
5
1
5
4
5
5
1
3
5
2
1
5
  1
0
1
4
1
0
0
1
0
    5
0
0
5
3
5
0
0
0
0
0
0
0
1
3
0
0
5
 
Result of 3rd round 36   44       30 31   8     18 9  
Qualified for 4th round X   X       X X         X    
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
0
4
2
0
1
0
2
4
5
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
      5
4
0
3
3
2
5
1
5
1
4
3
1
2
3
0
0
5
        1
0
0
5
1
1
0
0
0
   
Result of 4th round 18   45       28 19         8    
Qualified for final     X       X                
Result of final     5,0       24,0                
Start number 51 53 54 55 56 58 59 60 61 63 64 67 69 70 71
Place from
Place to
9
 
54
55
1
 
61
62
30
32
25
 
4
 
8
 
59
 
21
22
64
65
58
 
11
 
19
20
57
 

Table of Results
No. of participants: 66 Start number
Adjudicators 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 85 87 88 89
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
5
4
5
4
5
5
4
3
4
4
5
4
5
2
2
4
3
2
5
5
4
5
5
2
5
4
3
4
5
4
3
5
5
5
5
5
2
5
3
4
4
4
4
5
5
3
1
1
2
3
2
3
5
3
5
5
4
4
4
5
5
5
4
5
0
1
1
2
0
0
0
0
5
4
4
5
5
4
5
3
4
5
5
5
5
5
4
5
5
4
3
4
5
5
4
4
4
5
3
4
1
3
2
2
5
4
4
1
5
2
5
3
3
5
5
5
3
4
3
5
4
2
3
5
1
2
2
1
0
1
1
1
0
0
2
Result of 1st round 39 31 38 41 36 23 41 9 39 43 37 26 36 29 8
Qualified for 2nd round X X X X X   X   X X X   X X  
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
5
1
5
0
2
2
0
0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
1
0
0
1
3
0
1
0
0
0
2
0
1
3
0
2
4
5
1
0
0
0
0
1
0
0
5
  1
0
0
2
2
5
4
1
4
  3
5
1
0
5
1
1
5
0
5
5
5
3
4
2
5
5
4
1
0
1
2
1
1
0
5
1
  5
0
5
0
3
0
5
4
0
0
0
5
0
1
0
0
0
0
 
Result of 2nd round 15 2 6 17 7   19   21 38 12   22 6  
Qualified for 3rd round                 X X     X    
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
                0
0
0
1
2
0
1
5
0
3
5
0
0
2
2
5
5
5
    3
0
1
0
1
0
0
0
0
   
Result of 3rd round                 9 27     5    
Qualified for 4th round                   X          
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
                  0
0
0
0
1
1
0
4
0
         
Result of 4th round                   6          
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 85 87 88 89
Place from
Place to
30
32
47
48
42
45
28
29
39
41
54
55
26
27
60
 
19
20
13
 
35
36
49
53
23
 
42
45
61
62

Table of Results
No. of participants: 66 Start number
Adjudicators 91 93 95 96 97 98                  
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
4
3
5
4
5
4
5
3
3
5
5
5
5
2
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
4
5
4
2
2
4
5
4
4
2
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
2
4
3
4
2
5
1
1
4
                 
Result of 1st round 36 42 42 32 43 26                  
Qualified for 2nd round X X X X X                    
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
1
0
1
1
1
2
0
0
0
5
5
5
3
3
4
5
5
0
1
3
0
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
5
5
5
1
4
3
5
5
3
1
                   
Result of 2nd round 6 35 6 7 32                    
Qualified for 3rd round   X     X                    
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
  3
0
1
2
1
0
5
5
0
    3
0
0
0
1
0
0
0
0
                   
Result of 3rd round   17     4                    
Qualified for 4th round                              
B) Petar Milchev
C) Frank Venables
F) Fabio Bosco
G) Juris Baumanis
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
M) Branko Bohak
O) Vaclav Kosmak
P) Zdenek Landsfeld
                             
Result of 4th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 91 93 95 96 97 98                  
Place from
Place to
42
45
14
 
42
45
39
41
24
 
49
53
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved