Table of results 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Table of Results
No. of participants: 75 Start number
Adjudicators 2 4 5 6 7 8 10 14 15 16 17 18 19 22 24
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
3
3
4
3
4
5
4
5
3
5
5
4
5
5
4
5
5
5
2
3
3
4
4
4
5
4
1
1
1
1
2
0
2
4
5
3
2
5
4
1
4
4
5
5
2
3
5
3
3
3
5
2
2
5
5
4
5
4
5
5
5
3
3
5
5
4
5
0
1
0
0
2
3
4
5
5
2
1
0
2
1
1
1
4
0
3
3
1
2
3
4
5
5
4
5
3
3
4
3
5
5
3
4
4
3
5
5
3
5
5
3
5
4
5
5
3
2
1
3
0
0
0
5
1
0
0
4
4
5
3
4
4
5
5
3
Result of 1st round 34 43 30 19 32 31 39 22 23 18 36 37 37 10 37
Qualified for 2nd round X X X   X X X       X X X   X
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
3
5
5
3
3
2
5
5
5
4
5
4
5
5
3
5
2
5
0
0
1
5
0
2
0
0
0
  2
4
5
0
0
0
2
4
0
2
3
0
0
0
2
0
0
3
2
4
5
2
5
2
4
1
5
      2
5
5
2
5
2
0
1
5
2
5
5
5
2
2
5
5
3
5
1
0
4
1
3
0
0
0
  1
1
0
0
1
1
0
5
1
Result of 2nd round 36 38 8   17 10 30       27 34 14   10
Qualified for 3rd round X X         X       X X      
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
3
4
5
3
1
3
5
4
5
2
3
5
5
0
2
5
0
5
        4
1
5
1
4
2
0
1
0
      1
2
3
0
4
1
0
2
4
2
5
5
1
0
4
5
5
2
     
Result of 3rd round 33 27         18       17 29      
Qualified for 4th round X X                   X      
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
2
3
5
1
0
1
5
4
5
4
0
4
5
0
4
1
0
5
                  4
5
2
3
3
1
5
5
0
     
Result of 4th round 26 23                   28      
Qualified for final X                     X      
Result of final 15,0                     19,0      
Start number 2 4 5 6 7 8 10 14 15 16 17 18 19 22 24
Place from
Place to
2
 
7
 
43
44
61
62
30
32
39
41
16
 
54
55
53
 
63
64
17
 
4
 
33
34
72
73
39
41

Table of Results
No. of participants: 75 Start number
Adjudicators 25 28 29 30 33 34 37 38 42 43 44 45 47 48 49
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
4
1
5
5
5
3
5
4
2
5
3
4
5
3
3
5
5
2
2
2
3
4
4
2
5
3
5
3
5
4
2
5
5
5
4
5
4
5
4
4
5
5
5
5
5
3
2
0
1
5
1
0
5
3
3
2
1
0
1
0
0
0
4
4
2
2
1
1
1
0
2
3
4
5
5
5
4
5
5
5
4
4
1
3
4
0
3
2
2
3
5
2
2
4
2
2
4
4
2
4
3
4
5
5
4
5
3
5
1
1
1
0
0
5
5
4
2
3
5
5
5
5
5
5
5
3
2
5
4
4
1
1
2
5
2
Result of 1st round 34 35 30 38 42 20 11 16 42 22 27 38 19 41 26
Qualified for 2nd round X X X X X       X   X X   X X
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
1
2
3
3
2
4
5
4
3
5
0
2
5
5
2
5
3
2
1
1
5
0
0
2
5
4
5
1
5
2
2
5
3
5
3
5
5
2
3
2
5
2
3
1
5
      3
3
5
5
2
2
5
4
4
  5
0
0
0
0
2
0
1
1
3
5
3
2
5
3
5
4
3
  3
5
5
4
5
5
5
5
2
2
4
0
1
0
0
0
2
2
Result of 2nd round 27 29 23 31 28       33   9 33   39 11
Qualified for 3rd round X X   X X       X     X   X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
2
0
2
3
0
2
5
5
4
5
0
1
2
5
0
0
0
0
  4
2
0
0
4
2
0
2
5
3
1
3
0
0
1
0
0
5
      2
0
3
4
0
2
2
4
5
    3
1
5
1
4
0
5
1
1
  3
5
5
4
5
5
5
5
4
 
Result of 3rd round 23 13   19 13       22     21   41  
Qualified for 4th round X                         X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
2
0
2
1
0
1
2
3
5
                        2
5
4
1
5
5
4
5
5
 
Result of 4th round 16                         36  
Qualified for final                           X  
Result of final                           5,0  
Start number 25 28 29 30 33 34 37 38 42 43 44 45 47 48 49
Place from
Place to
9
 
20
21
25
27
15
 
20
21
57
60
70
71
65
 
13
 
54
55
42
 
14
 
61
62
1
 
38
 

Table of Results
No. of participants: 75 Start number
Adjudicators 50 52 53 54 55 56 58 59 60 62 63 65 66 69 70
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
3
5
5
2
5
4
5
5
3
3
4
4
5
4
4
5
5
3
3
5
5
5
5
4
5
4
3
3
4
5
4
3
3
4
2
2
3
4
5
5
5
5
5
5
5
4
3
3
2
2
2
0
1
3
3
5
2
3
5
5
4
4
4
3
0
1
3
0
3
0
0
2
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
3
2
5
3
2
0
4
3
2
3
4
4
3
4
1
3
4
3
1
5
5
5
5
5
3
4
5
4
4
4
5
5
5
4
3
5
2
5
2
3
0
2
3
Result of 1st round 37 37 39 30 42 20 35 12 43 44 28 27 36 40 25
Qualified for 2nd round X X X X X   X   X X X X X X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
2
5
4
1
2
4
4
0
2
1
3
5
5
4
2
0
4
0
1
3
2
5
5
4
5
5
1
2
0
0
0
0
0
0
1
0
2
5
3
4
5
1
3
5
5
  5
1
0
3
5
4
0
0
0
  4
5
0
2
5
5
5
2
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
4
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
5
2
0
2
1
1
0
1
0
3
0
0
1
0
5
4
2
1
3
0
1
4
0
2
0
 
Result of 2nd round 24 24 31 3 33   18   33 43 5 12 14 13  
Qualified for 3rd round X X X   X       X X          
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
0
5
0
0
0
2
0
0
0
0
0
2
3
1
1
0
2
0
0
5
2
5
5
5
5
3
0
  3
4
2
1
5
1
0
5
5
      3
4
0
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
5
5
4
         
Result of 3rd round 7 9 30   26       36 39          
Qualified for 4th round     X   X       X X          
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
    0
2
2
4
5
4
0
0
0
  0
0
1
0
3
0
0
4
0
      2
5
0
2
4
5
5
2
5
5
5
5
4
5
1
3
2
5
         
Result of 4th round     17   8       30 35          
Qualified for final                 X X          
Result of final                 30,0 17,0          
Start number 50 52 53 54 55 56 58 59 60 62 63 65 66 69 70
Place from
Place to
23
 
22
 
8
 
48
 
12
 
57
60
29
 
69
 
6
 
3
 
46
47
37
 
33
34
35
36
49
51

Table of Results
No. of participants: 75 Start number
Adjudicators 73 75 76 77 79 81 83 84 87 88 89 90 93 95 97
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
1
4
3
2
4
4
4
5
1
4
0
3
2
3
1
2
0
5
5
3
5
4
2
4
5
5
5
5
2
2
2
1
4
5
4
5
4
2
3
3
3
2
1
5
1
4
1
3
3
5
2
0
3
4
0
0
1
0
0
0
0
5
4
2
4
5
5
5
5
5
4
5
2
1
5
3
5
1
5
4
4
3
5
2
3
5
2
4
3
1
1
0
0
2
2
2
2
1
4
2
3
5
4
4
4
5
3
3
5
4
2
3
2
3
1
2
3
5
4
5
4
4
5
5
5
5
4
2
2
1
0
3
1
0
2
Result of 1st round 28 20 38 30 24 25 10 40 30 28 14 33 25 42 15
Qualified for 2nd round X   X X       X X X   X   X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
1
3
1
1
1
4
2
4
0
  2
0
4
5
3
4
4
3
1
2
0
0
0
0
0
0
0
5
      3
1
2
3
5
5
5
1
5
0
0
0
0
1
2
2
0
0
2
0
0
0
1
2
1
2
0
  1
3
3
4
4
1
3
1
5
  5
5
4
4
5
5
5
5
4
 
Result of 2nd round 17   26 7       30 5 8   25   42  
Qualified for 3rd round     X         X       X   X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
    1
0
1
1
3
5
3
0
0
        3
0
0
1
0
4
1
0
5
      1
0
0
1
0
1
0
0
0
  5
3
1
5
4
4
4
5
0
 
Result of 3rd round     14         14       3   31  
Qualified for 4th round                           X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
                          5
0
0
2
0
2
0
3
0
 
Result of 4th round                           12  
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 73 75 76 77 79 81 83 84 87 88 89 90 93 95 97
Place from
Place to
30
32
57
60
18
19
45
 
52
 
49
51
72
73
18
19
46
47
43
44
68
 
24
 
49
51
11
 
66
67

Table of Results
No. of participants: 75 Start number
Adjudicators 98 100 101 102 103 104 105 107 108 109 110 111 112 113 114
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
2
4
2
4
5
4
5
5
3
2
4
1
3
1
1
3
0
5
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
5
5
5
3
4
4
4
2
4
0
3
2
2
1
2
0
4
1
0
1
0
1
1
1
1
5
2
5
4
4
5
4
1
2
1
5
4
5
4
4
5
5
5
4
2
5
5
4
5
5
4
5
3
4
4
4
5
5
5
1
5
4
1
0
1
0
0
0
0
0
4
5
4
0
2
4
2
0
1
3
4
2
2
3
0
0
2
0
2
5
5
4
5
5
5
5
5
3
1
2
5
4
3
3
5
3
3
Result of 1st round 34 20 1 33 18 11 28 41 38 37 6 21 15 42 29
Qualified for 2nd round X     X     X X X X       X X
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
0
1
0
5
5
1
5
4
2
    2
0
5
5
1
4
2
2
2
    2
5
2
4
3
5
0
0
0
5
4
0
0
0
1
0
2
1
3
5
5
5
3
5
4
3
4
5
0
1
3
0
1
0
3
4
      2
5
4
5
5
4
5
5
1
3
0
1
0
0
1
0
1
4
Result of 2nd round 23     23     21 13 37 17       36 10
Qualified for 3rd round                 X         X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
                2
5
5
5
0
4
0
3
1
        3
5
0
5
5
4
5
3
0
 
Result of 3rd round                 25         30  
Qualified for 4th round                 X         X  
A) Beate Pauritsch
B) Petar Milchev
H) Diana Mitt
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
M) Alenka Bohak
O) Monique De Maesschalck
Q) Sergej Milicija
S) Zdenek Landsfeld
                1
1
5
2
1
3
0
1
0
        3
4
0
5
4
3
5
1
0
 
Result of 4th round                 14         25  
Qualified for final                           X  
Result of final                           19,0  
Start number 98 100 101 102 103 104 105 107 108 109 110 111 112 113 114
Place from
Place to
25
27
57
60
75
 
25
27
63
64
70
71
28
 
35
36
10
 
30
32
74
 
56
 
66
67
5
 
39
41

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved