Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Spanikova, Veronika - Slovakia
Scrutineer(s):

Adjudicators
C: 
E: 
F: 
G: 
O: 
V: 
X: 
AH: 
AJ: 
Parmas, Martin - Estonia 
Bohak, Branko - Slovenia 
Horacek, Petr - Slovakia 
Bosco, Fabio - Italy 
Rusu, Alexandru - Romania 
Visockas, Virginijus - Lithuania 
Sandor, Zoltan - Hungary 
Fussek, Ingrid - Austria 
Novacek, Dobromil - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 40 Nojus Karka / Sofia Ptchelintzev Lithuania
2. 52 Maxim Barsegian / Alice Penkina Russian Federation
3. 6 Padurariu Stefan Alexandru / Constandache Malina Elena Romania
4. 45 Marten Thomas Toniste / Alexandra Riisa Estonia
5. 44 Marcel Cybul / Kinga Nowacka Poland
6. 53 Lucian Angheluta / Emanuela Catana Moldova
7.- 9. 22 Michal Jurasek / Katarina Jurasekova Czech Republic
7.- 9. 27 Maksym Kuzyony / Sofiia Doinikova Ukraine
7.- 9. 43 Adam Visnovsky / Lucie Cechticka Czech Republic
10. 4 Jan Plachy / Alexandra Palickova Czech Republic
11.- 12. 47 Marco Kmetka / Sofia Zubcakova Slovakia
11.- 12. 50 Simon Brdicka / Lucie Krystofova Czech Republic
13. 26 Vojtech Marek / Sara Dolezalova Czech Republic
14.- 15. 39 Matyas Grossmann / Linda Ondrusova Czech Republic
14.- 15. 46 Artem Doinikov / Emiliya Nechytaylo Ukraine
16. 31 Lukas Taraba / Stella Rehakova Czech Republic
17.- 19. 28 Richard Volf / Veronika Dostalova Czech Republic
17.- 19. 30 Petr Bednar / Nicol Rabihova Czech Republic
17.- 19. 33 Johann Sild / Beatrice Koester Estonia
20.- 21. 9 Simon Bortlik / Natalie Klokanova Czech Republic
20.- 21. 21 Vojtech Hrton / Nela Tomankova Czech Republic
22. 51 Samuel Pavel / Timea Bruckova Czech Republic
23. 11 Maxim Tsepelev / Adriana Minarikova Czech Republic
24. 5 David Alois Bures / Barbora Zouzelova Czech Republic
25. 13 Martin Kucharsky / Karolina Vranova Czech Republic
26.- 27. 38 Martin Novak / Natalie Valisova Czech Republic
26.- 27. 41 Mykhaylo Povidaychyk / Stella Sykorova Czech Republic
28. 15 Bodis Botond / Balassa Bibor Hungary
29. 32 Samuel Ondrej Pavelka / Nikol Patockova Czech Republic
30. 29 Marek Jancik / Tereza Zmeskalova Czech Republic
31.- 33. 18 Tomas Frkal / Linda Lososova Czech Republic
31.- 33. 25 Marcel Kricheli / Emma Horvat Austria
31.- 33. 34 Lukas Novotny / Lucie Prokupkova Czech Republic
34. 48 Lukas Sikora / Eliska Teofilova Czech Republic
35.- 36. 10 Filip Sulc / Andrea Svobodova Czech Republic
35.- 36. 20 Slavomir Nepozitek / Ema Kucianova Czech Republic
37.- 38. 7 Michal Charvat / Lucie Charvatova Czech Republic
37.- 38. 23 Lukas Kapounek / Lucie Kralova Czech Republic
39. 54 Jachym Florian / Anna Kramplova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved