Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Vladimir Shtoda - Russian Federation
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
B: 
D: 
E: 
L: 
P: 
R: 
T: 
U: 
W: 
Martin Parmas - Estonia 
Bernd Rossnagel - Germany 
Sandor Zoltan - Hungary 
Petru Gozun - Moldova 
Valeriy Gulay - Russian Federation 
Alenka Bohak - Slovenia 
Petr Horacek - Slovakia 
Sergey Dorogovtsev - Ukraine 
Rostislav Filgas - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 23 Kuniak, Oliver / Nemravova, Valentina Slovakia
2. 29 Cebanu, Vladimir / Pirvu, Valensia Moldova
3. 12 Shershun, Taras / Ihnatovska, Kateryna Ukraine
4. 2 Wiener, Ron / Popova, Sonya Israel
5. 30 Petrea, Robert Paul / Chiorescu, Sofia Moldova
6. 37 Dusa, Jakub / Hamranova, Lara Slovakia
7. 32 Sventy, Mikulas / Skalkova, Anna Czech Republic
8. 24 Veverka, Dominik / Kasalkova, Julie Czech Republic
9. 9 Grossmann, Matyas / Ondrusova, Linda Czech Republic
10. 35 Michalek, Lukas / Kopecka, Laura Czech Republic
11.- 12. 13 Brdicka, Simon / Krystofova, Lucie Czech Republic
11.- 12. 38 Erzen, Enej / Por, Tara Slovenia
13.- 14. 3 Kacerovsky, Vojtech / Brychcinova, Klara Czech Republic
13.- 14. 19 Sabo, Richard / Budova, Jana Slovakia
15. 6 Petrik, Josef / Malikova, Katerina Czech Republic
16.- 18. 22 Marek, Vojtech / Dolezalova, Sara Czech Republic
16.- 18. 31 Hude, Dan / Ivicinec, Zara Croatia
16.- 18. 36 Dunets, Bohdan / Muzh, Solomiya Ukraine
19. 20 Startsev, Nikita / Maziuta, Anastasiia Ukraine
20. 15 Pavlicek, Viktor / Trundova, Ludmila Czech Republic
21.- 22. 18 Brezina, Jan / Cisarova, Karolina Czech Republic
21.- 22. 21 Bortlik, Simon / Klokanova, Natalie Czech Republic
23. 25 Mraz, Daniel / Quintero, Klara Czech Republic
24. 33 Hrton, Vojtech / Valisova, Viktorie Czech Republic
25. 8 Kovac, Daniel / Bujnochova, Vanesa Czech Republic
26. 4 Novotny, Lukas / Prokupkova, Lucie Czech Republic
27. 16 Jochman, Jan / Schnirchova, Barbora Czech Republic
28. 28 Kapounek, Lukas / Kralova, Lucie Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMKMSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

17th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

W

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved