Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Latin 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Vladimir Shtoda - Russian Federation
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
C: 
D: 
E: 
G: 
I: 
J: 
N: 
O: 
AB: 
Christophe Rey - France 
Bernd Rossnagel - Germany 
Sandor Zoltan - Hungary 
Boris Odikadze - Israel 
Angelo Bianco - Italy 
Juris Baumanis - Latvia 
Grigore Virgil - Romania 
Veronika Butuzova - Russian Federation 
Dobromil Novacek - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 58 Dusa, Jakub / Hamranova, Lara Slovakia
2. 21 Shershun, Taras / Ihnatovska, Kateryna Ukraine
3. 48 Cebanu, Vladimir / Pirvu, Valensia Moldova
4. 57 Eggemann-Taisne, Mathieu / Mastroianni, Chiara France
5. 4 Wiener, Ron / Popova, Sonya Israel
6.- 9. 12 Birst, Mark / Uciteli, Michelle Germany
6.- 9. 18 Grossmann, Matyas / Ondrusova, Linda Czech Republic
6.- 9. 25 Siecheniev, Dmytro / Stukalo, Ilona Ukraine
6.- 9. 46 Kovarnik, Vojtech / Jiskova, Anna Czech Republic
10. 30 Maschke, Martin / Pavlickova, Nikola Czech Republic
11. 49 Petrea, Robert Paul / Chiorescu, Sofia Moldova
12. 53 Sventy, Mikulas / Skalkova, Anna Czech Republic
13.- 14. 44 Slepicka, Adam / Klapova, Jana Czech Republic
13.- 14. 59 Erzen, Enej / Por, Tara Slovenia
15. 24 Mylek, Dominik / Simikova, Klara Czech Republic
16. 7 Morlang, Philipp Alexander / Ishchenko, Eveline Germany
17. 16 Markovic, Matija / Hauptman, Zala Croatia
18. 9 Petrik, Josef / Malikova, Katerina Czech Republic
19. 38 Marek, Vojtech / Dolezalova, Sara Czech Republic
20.- 21. 35 Sabo, Richard / Budova, Jana Slovakia
20.- 21. 56 Kolarik, Petr / Kuncakova, Sara Czech Republic
22. 15 Horak, Filip / Plna, Karolina Czech Republic
23. 28 Donat, Matej / Dobruska, Silvie Czech Republic
24. 19 Nesuta, Petr / Lungova, Sofie Czech Republic
25.- 26. 36 Startsev, Nikita / Maziuta, Anastasiia Ukraine
25.- 26. 51 Hude, Dan / Ivicinec, Zara Croatia
27. 31 Pavlicek, Viktor / Trundova, Ludmila Czech Republic
28. 55 Tsepelev, Maxim / Minarikova, Adriana Czech Republic
29. 37 Bortlik, Simon / Klokanova, Natalie Czech Republic
30.- 31. 22 Nathaniel Alec, Mate / Psovska, Ema Czech Republic
30.- 31. 54 Hrton, Vojtech / Valisova, Viktorie Czech Republic
32. 52 Brezina, Jan / Cisarova, Karolina Czech Republic
33. 5 Novotny, Lukas / Prokupkova, Lucie Czech Republic
34.- 35. 17 Kovac, Daniel / Bujnochova, Vanesa Czech Republic
34.- 35. 41 Langenfeld, Jefferson / Niemann, Emilia Germany
36. 27 Ulvr, Stepan / Mitackova, Tereza Czech Republic
37. 43 Mraz, Daniel / Quintero, Klara Czech Republic
38.- 39. 33 Jochman, Jan / Schnirchova, Barbora Czech Republic
38.- 39. 47 Kapounek, Lukas / Kralova, Lucie Czech Republic
40.- 41. 11 Ottner, Tobias / Jelinkova, Karolina Czech Republic
40.- 41. 32 Rycka, Michal / Lisanikova, Tereza Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMKMSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

17th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

W

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved