Competition Listing - DSE European Children GP Jun.I Latin 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Vladimir Shtoda - Russian Federation
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
C: 
D: 
F: 
H: 
I: 
K: 
O: 
S: 
X: 
Christophe Rey - France 
Bernd Rossnagel - Germany 
Szucs Simon - Hungary 
Alexander Tinkelman - Israel 
Angelo Bianco - Italy 
Neringa Untuliene - Lithuania 
Veronika Butuzova - Russian Federation 
Branko Bohak - Slovenia 
Igor Henzely - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 23 Valskys, Ervinas / Kybartaite, Meida Lithuania
2. 14 Ottner, Tobias / Jelinkova, Karolina Czech Republic
3. 36 Parizek, Patrik / Kapusnakova, Nela Czech Republic
4. 22 Kuzyony, Maksym / Doinikova, Sofiia Ukraine
5. 37 Novak, Dominik / Maskova, Alice Czech Republic
6. 21 Kazda, David / Ptackova, Julie Czech Republic
7. 11 Taraba, Lukas / Rehakova, Stella Czech Republic
8. 12 Hude, Dan / Ivicinec, Zara Croatia
9. 25 Hrton, Vojtech / Valisova, Viktorie Czech Republic
10. 27 Pavelka, Samuel Ondrej / Patockova, Nikol Czech Republic
11. 33 Bortlik, Simon / Klokanova, Natalie Czech Republic
12. 42 Volf, Richard / Dostalova, Veronika Czech Republic
13. 35 Langenfeld, Jefferson / Niemann, Emilia Germany
14. 43 Horak, Hynek / Tomankova, Nela Czech Republic
15.- 16. 26 Rycka, Michal / Lisanikova, Tereza Czech Republic
15.- 16. 38 Nemec, Nikolas / Mackova, Veronika Czech Republic
17. 19 Kaiem, Hossain-Selsdon / Vagnerova, Viktorie Czech Republic
18. 5 Julinek, Ivo / Vianova, Kristina Czech Republic
19.- 20. 9 Frkal, Tomas / Lososova, Linda Czech Republic
19.- 20. 39 Skrob, Sebastien / Bruckova, Timea Czech Republic
21. 3 Synek, Marian / Zlamalova, Kristyna Czech Republic
22. 29 Povidaychyk, Mykhaylo / Sykorova, Stella Czech Republic
23. 44 Krist, Filip / Klimesova, Lucie Czech Republic
24. 2 Charvat, Michal / Charvatova, Lucie Czech Republic
25. 20 Kovac, Daniel / Bujnochova, Vanesa Czech Republic
26. 45 Pribyl, Krystof / Valisova, Anna Czech Republic
27. 40 Kapounek, Lukas / Kralova, Lucie Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMKMSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

17th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

W

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved