Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Igor Jagersky - Slovakia
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
B: 
I: 
U: 
Y: 
AC: 
AF: 
AH: 
AJ: 
AN: 
Alenka Bohak - Slovenia 
Monique De Maesschalck-Dom - Belgium 
Peter Ivanic - Slovakia 
Jaroslav Kucera - Czech Republic 
Marina Pinzaru - Moldova 
Guy Rosen - Luxembourg 
Yulia Saykina - Russian Federation 
Galina Smirnova - Poland 
Ludwig Wieshofer - Austria 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 27 Tomanek, Jonas / Ruzickova, Lucie Czech republic
2. 29 Urban, Istvan / Urban, Lilla Hungary
3. 17 Masaro, Edvardas / Rinkeviciute, Patricija Lithuania
4. 37 Porcesco-Gozun, Anton / Popinin, Paola Moldova
5. 16 Los Chovanec, Oliver / Sachova, Tina Czech republic
6. 36 Mateo, Ipate / Sonia-Maria, Stelea Romania
7.- 8. 6 Gedgaudas, Justas / Rutkauskaite, Aine Lithuania
7.- 8. 28 Tuchkov, Arkhip / Marekova, Daniela Slovakia
9. 9 Josan, Cristian / Pripa, Ecaterina Moldova
10.- 11. 3 Felcman, Matyas / Bobkova, Barbora Czech republic
10.- 11. 35 Fried, Martin / Vanacova, Johana Czech republic
12. 12 Kovacs-Kalic, Karoly Peter / Farkas, Liliana Hungary
13. 34 Clit, Serban Constantin / Szekely, Andreea Sara Romania
14. 7 Hartlein, Akos / Farkas, Greta Eva Hungary
15. 10 Kocar, Dusan / Rudy, Sarlota Czech republic
16.- 17. 14 Kuca, Josef / Serakova, Daniela Czech republic
16.- 17. 26 Sokol, Daniel / Muzna, Kristyna Czech republic
18. 22 Petras, Jan / Petrasova, Veronika Czech republic
19.- 20. 13 Kricheli, Roy / Riabushkina, Mariia Austria
19.- 20. 32 Vlcek, Jan / Priplatova, Petra Czech republic
21. 2 Cesnauskas, Saulenis / Cesnauskaite, Eiginte Lithuania
22. 4 Florian, Daniel / Kasalova, Linda Czech republic
23. 15 Kuntos, Vilem / Kabrtova, Vendula Czech republic
24. 30 Vengrynsky, Petr / Vondrejcova, Sara Czech republic
25. 1 Cadilek, Adam / Holikova, Vanesa Czech republic
26.- 27. 21 Petecel, Alexej / Stepankova, Monika Czech republic
26.- 27. 25 Slepicka, Adam / Klapova, Jana Czech republic
28. 23 Polasek, Adam / Nadova, Dominika Czech republic
29. 33 Belik, David / Havlickova, Katerina Czech republic
30. 11 Kolak, Albert / Prusova, Alexandra Czech republic
31. 31 Vild, Jan / Trejbalova, Eliska Czech republic
32. 24 Routa, Ondrej / Vetrovska, Petra Czech republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMK MSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved