Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Petr Barnat - Czech republic
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
C: 
D: 
E: 
F: 
I: 
J: 
N: 
R: 
U: 
AC: 
AD: 
Branko Bohak - Slovenia 
Paolo Bosco - Italy 
Cees Boutkan - Netherlands 
Monique De Maesschalck-Dom - Belgium 
Alexey Galchun - Russian Federation 
Petru Gozun - Moldova 
Petar Milchev - Bulgaria 
Sandor Zoltan - Hungary 
Milan Spanik - Slovakia 
Jaroslav Krticka - Czech Republic 
Zdenek Landsfeld - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 2 Bessonov, Aleksey / Kolmagorova, Evgenia Russian federation
2. 6 Buda, Patrik / Budova, Silvia Slovakia
3. 3 Boiko, Denys / Nonko, Oleksandra Ukraine
4. 7 Cazacu, Stefan / Balan, Tatiana Moldova
5. 24 Krupa, Matthew / Billings, Nicole Poland
6. 28 Makarovas, Laurynas / Chepauskaite, Emilija Lithuania
7. 33 Tomanek, Jonas / Ruzickova, Lucie Czech republic
8.- 9. 11 Filipchuk, Ivan / Ganska, Evelina Ukraine
8.- 9. 40 Urban, Istvan / Urban, Lilla Hungary
10. 41 Gudovsky, Georgy / Shaymyardyanova, Kamilla Russian Federation
11. 14 Gedgaudas, Justas / Rutkauskaite, Aine Lithuania
12. 20 Josan, Cristian / Tiganu, Anghelina-Patricia Moldova
13.- 14. 17 Chomej, Max / Scharton, Nicole Germany
13.- 14. 18 Ipate, Mateo / Stelea, Sonia-Maria Romania
15.- 16. 1 Baranyai, Erik Gerhard / Ardelean, Daria Alexia Romania
15.- 16. 19 Jesensky, Jaroslav / Pavlovicova, Simona Slovakia
17. 16 Huslik, David / Holikova, Vanesa Czech republic
18.- 19. 26 Kvapil, Tomas / Musilova, Ellen Czech republic
18.- 19. 39 Kovacs-Kalic, Karoly Peter / Farkas, Liliana Hungary
20. 15 Hlade, Brin / Walter, Laura Slovenia
21. 13 Frydrych, Lukas / Ruzickova, Zuzana Czech republic
22. 30 Mistr, Rudolf / Nadova, Dominika Czech republic
23. 29 Ziga, Marco / Badt, Melody Germany
24. 37 Juhas, Ladislav / Bobkova, Barbora Czech republic
25. 22 Kocar, Dusan / Konecna, Ela Czech republic
26. 21 Kis, Robert / Suciu, Adriana Romania
27. 12 Fried, Martin / Vanacova, Johana Czech republic
28.- 30. 25 Kuca, Josef / Serakova, Daniela Czech republic
28.- 30. 34 Vengrynsky, Petr / Vondrejcova, Sara Czech republic
28.- 30. 36 Gajdera, Dawid / Pelczar, Weronika Poland
31. 31 Ravnikar, Zan / Avsec, Zara Slovenia
32. 8 Cernohorsky, Patrik / Pomahacova, Nela Czech republic
33. 38 Kapitan, Filip / Mrhalkova, Natalie Czech republic
34. 35 Appl, Hynek / Applova, Pavlina Czech republic
35. 42 Erzen, Enej / Por, Tara Slovenia

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved