Competition Listing - DSE European Children GP Jun.I Latin 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Petr Barnat - Czech republic
Chairman: Heinz Spaeker - Germany
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech Republic

Adjudicators
A: 
H: 
J: 
L: 
M: 
P: 
S: 
T: 
V: 
AB: 
AC: 
Geir Bakke - Norway 
Marina Ferrari - Italy 
Petru Gozun - Moldova 
Valeriy Gulay - Russian Federation 
Igor Jagersky - Slovakia 
Cheslovas Norvaisha - Lithuania 
Adriana Sigona - Italy 
Vladimir Smirnov - Poland 
Klaus Theimer - Germany 
Vaclav Kosmak - Czech Republic 
Jaroslav Krticka - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 8 Gudovsky, Georgy / Shaymyardyanova, Kamilla Russian Federation
2. 19 Nikitin, Nikita / Moraru, Natalia Moldova
3. 2 Burdin, Sergey / Sitnikova, Anastasia Russian federation
4. 3 Burneikis, Kipras / Martinkeviciute, Barbora Lithuania
5. 5 Cesnauskas, Saulenis / Cesnauskaite, Eiginte Lithuania
6. 31 Wiese, Tilo / Zinser, Jale Switzerland
7. 7 Felcman, Matyas / Hejna, Klara Czech republic
8. 33 Dusa, Jakub / Hamranova, Lara Slovakia
9. 28 Tereshchenko, Alexey / Pryadko, Anastasiya Russian federation
10. 11 Indro, Dominik / Ferjancova, Liana Slovakia
11. 1 Barbosu, Nicolas-Daniel / Dancs, Maria Bianca Romania
12. 32 Dobranis, Denis / Vacar, Iris Romania
13.- 14. 15 Lupusor, Nichita / Valeria-Eliza, Popusoi Moldova
13.- 14. 21 Petras, Jan / Petrasova, Veronika Czech republic
15. 6 D'Amora, Gerardo Simone / Di Maio, Cristina Italy
16. 18 Nemarnik, Jan / Karacic, Nika Croatia
17. 36 Pragr, Adam / Samsonkova, Nela Czech republic
18.- 20. 10 Hruska, Stepan / Vejrostova, Jolana Czech republic
18.- 20. 27 Steinfelser, Vid / Dezman, Brina Paulina Slovenia
18.- 20. 30 Veverka, Dominik / Zymova, Aneta Czech republic
21.- 23. 14 Kruza, Adam / Sigmundova, Hana Czech republic
21.- 23. 20 Pawlowski, Dominik / Gregrova, Kristina Czech republic
21.- 23. 34 Erzen, Enej / Por, Tara Slovenia
24. 16 Masek, Stepan / Hogerova, Zuzana Czech republic
25. 9 Herman, David / Suszkova, Eliska Czech republic
26. 23 Ravnikar, Zan / Avsec, Zara Slovenia
27. 24 Slepicka, Adam / Klapova, Jana Czech republic
28. 37 Kopacek, Marek / Kopecka, Laura Czech republic
29. 12 Kolarik, Petr / Rumpikova, Amalie Czech republic
30. 17 Maschke, Martin / Pavlickova, Nikola Czech republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved