Competition Listing - WDSF Open Youth Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
C: 
D: 
F: 
I: 
K: 
L: 
N: 
T: 
Alenka Bohak - Slovenia 
Fabio Bosco - Italy 
Vincent Farinho - France 
Valery Gulay - Russian Federation 
Jana Chalkevitch - Canada 
Zdenek Landsfeld - Czech Republic 
Petar Milchev - Bulgaria 
Natalya Pasha - Ukraine 
Robert Wota - Poland 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 55 Alexey Usanov / Polina Merkelova Russian Federation
2. 49 Winson Tam / Anastasia Novikova Canada
3. 62 Raul Faliboga / Loredana Butea Romania
4. 25 Anton Lam-Viri / Anna Ilina Russian Federation
5. 1 Nikita Aksyutin / Svetlana Zhukova Russian Federation
6. 57 Marcel Vodenik / Naja Dolenc Slovenia
7. 50 Ziga Tantegel / Nusa Crnko Slovenia
8.-11. 29 Dinu Lung / Martina Cellarova Slovakia
8.-11. 32 Artem Martynov / Polina Lisechko Russian Federation
8.-11. 44 Sander Seppik / Kaari Kink Estonia
8.-11. 56 Jiri Vala / Aneta Krejci Czech Republic
12. 6 Istvan Bencze / Dora Kilin Hungary
13. 40 Tomas Rada / Zaneta Brizgalova Czech Republic
14. 41 Roman Redziuk / Yelizaveta Basiuk Ukraine
15.-16. 12 Matthias Fencak / Diana Bykova Austria
15.-16. 47 Evgeny Sveridonov / Angelina Barkova Russian Federation
17. 46 Vedran Sraga / Iva Risek Croatia
18. 13 Alexander Georgiev / Ventsislava Bormaliyska Bulgaria
19. 42 Jakub Richtar / Klara Petruskova Czech Republic
20. 27 Petr Liska / Eliska Smutna Czech Republic
21.-22. 19 Daniel Kecskemeti / Eliska Lencesova Slovakia
21.-22. 51 Danila Telpukhovskiy / Milena Barabanova Russian Federation
23. 22 Andris Klievens / Beate Anne Strauta Latvia
24. 35 Konrad Opalinski / Marta Mozdyniewicz Poland
25.-26. 20 Jiri Kejzar / Barbora Koskova Czech Republic
25.-26. 28 Stepan Lukes / Petra Vithova Czech Republic
27. 26 Mateusz Lipecki / Oliwia Kwit Poland
28.-30. 14 Henrich Gibala / Diana Studenicova Slovakia
28.-30. 43 Tim Sanjkovic / Lucia Sabolek Croatia
28.-30. 63 David Kozov / Karolina Kozov, Kozov Poland
31. 36 Mario Ozbolt / Helena Bradvica Croatia
32.-33. 7 Viktor Bergmann / Barbora Fellinghauerova Czech Republic
32.-33. 9 Juraj Bjelac / Petra Bozuric Croatia
34. 38 Stefan Pinter / Paulina Gasparikova Slovakia
35. 54 Miha Turk / Lana Zagorac Slovenia
36. 18 Konstanty Kasprzak / Katarzyna Zolkiewska Poland
37. 45 Daniel Shtelman / Maryana Shamis Israel
38. 23 Michal Kotas / Eliska Fischerova Czech Republic
39. 17 Mihaello Jurenic / Nika Jelic Croatia
40.-41. 8 Marcin Bernat / Zuzanna Wenerska Poland
40.-41. 58 Sebastian Wartner / Anna Gruell Austria
42. 31 Robert Maric / Ana Maric Croatia
43.-44. 34 Vitezslav Nosek / Martina Jerabkova Czech Republic
43.-44. 39 Stepan Pleyer / Renata Plskova Czech Republic
45. 53 Juraj Trusina / Lucia Centarova Slovakia
46. 5 David Badura / Monika Bsonkova Czech Republic
47. 15 Grega Gregorincic / Sara Sersen Slovenia
48. 61 Marko Bilandzija / Patricija Herceg Croatia
49. 60 Viktor-Valentin Les / Nikolina Povijac Croatia
50.-51. 4 Jan Babinec / Klara Vanickova Czech Republic
50.-51. 48 Kamil Talpa / Martina Dvorakova Czech Republic
52. 37 Ondrej Pinos / Lenka Mikulova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO DVECTIS BRNO JMK FSPS CSTS DSE WDSF

Headline 

16th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

WDSF European Championship 10 Dance

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, II - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved