Competition Listing - WDSF Open Jun.II Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: Milan Satan - Czech
Chairman: Petr Odstrcil - Czech
Scrutineer(s): Leos Siegel - Czech

Adjudicators
B: 
C: 
F: 
I: 
K: 
N: 
Q: 
Alenka Bohak - Slovenia 
Fabio Bosco - Italy 
Valery Gulay - Russian Federation 
Jana Chalkevitch - Canada 
Zdenek Landsfeld - Czech Republic 
Natalya Pasha - Ukraine 
Jiri Sevcik - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 39 Pavel Zakharenko / Maria Davidova Russian Federation
2. 14 Denis Gudovskiy / Elena Zenfirova Russian Federation
3. 37 Karol Michal Tomecki / Austeja Bliujute Lithuania
4. 22 Nino Kleindienst / Urska Bencak Slovenia
5. 7 Michal Bures / Adriana Maskova Czech Republic
6. 25 Martin Mestek / Zala Fuchs Slovenia
7. 33 Jakub Skoda / Marketa Skorpilova Czech Republic
8.-9. 4 Juraj Bjelac / Petra Bozuric Croatia
8.-9. 20 Drungilas Karolis / Borovik Eva Lithuania
10. 9 David Felcman / Katerina Micova Czech Republic
11. 24 Filip Kucman / Terezia Valeria Ziffova Slovakia
12. 38 Zan Vrhovski / Masa Bencak Slovenia
13.-15. 11 Aljaz Gasperic / Nastja Pauman Slovenia
13.-15. 16 Danil Chulkov / Katarina Stefkova Slovakia
13.-15. 21 Jurica Kavran / Tihana Vusic Croatia
16. 30 Tomas Prikryl / Sabina Kocmanova Czech Republic
17.-19. 28 Jan Plsek / Helena Sumerova Czech Republic
17.-19. 32 Daniel Schuster / Barbora Valova Czech Republic
17.-19. 35 Sarunas Sprangauskas / Simona Jazdauskaite Lithuania
20. 31 Wojciech Rokita / Oliwia Kasprzak Poland
21. 26 Jiri Nahlik / Adela Janouskova Czech Republic
22.-23. 8 Olgierd Drozdz / Sara Litorowicz Poland
22.-23. 17 Jiri Jaluvka / Natalie Vyduchova Czech Republic
24. 29 Jaka Podgorsek / Katarina Matus Slovenia
25.-26. 19 Alexander Kalist / Karol?na Kourilova Czech Republic
25.-26. 41 Dmitry Tyulegenev / Ekaterina Mikhaylova CZECH REPUBLIC
27. 3 Marko Bilandzija / Patricija Herceg Croatia
28.-29. 18 Marek Jarosek / Eliska Sekerkova Czech Republic
28.-29. 34 Miroslav Smarda / Katerina Kebertova Czech Republic
30.-31. 2 Libor Benedikovic / Lenka Bachorikova Slovakia
30.-31. 27 Roman Pecha / Anna Steckerova Czech Republic
32. 40 Lovro Perakovic / Lea Stanic Croatia
33. 5 David Bubenicek / Michaela Bubenickova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

CASPV UJEZD URGO CAUS DVECTIStn.jpg BRNO  CSTS  JMK  WDSF

Headline 

15th  BRNO OPEN DANCE FESTIVAL
WDSF World Ranking List Tournaments:
World Open - ST, International Open - LA,
Open Youth - ST/LA
DSE European Children Grand Prix:
Juveniles I, Juveniles II, Junior I, Junior II - ST/LA
Open Rising Stars - ST/LA
CAUS International Academic Championships - ST/LA
Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2012 Brno Open All Rights Reserved