Table of results - WDSF Open Youth Standard 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Table of Results
No. of participants: 39 Start number
Adjudicators 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
5
4
5
4
5
5
3
4
5
5
5
3
4
5
4
5
3
5
5
4
3
5
3
4
5
5
0
1
1
1
1
0
3
4
2
4
5
4
0
0
0
4
0
0
0
4
2
1
0
3
0
2
5
5
5
5
2
5
2
5
4
5
5
4
5
2
1
5
5
1
0
2
2
2
4
0
2
0
3
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
0
5
4
5
4
1
4
3
3
4
4
5
2
4
2
0
1
1
1
2
2
1
0
3
1
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
1
1
4
4
4
4
4
1
3
5
2
5
5
5
5
2
5
5
5
5
3
4
5
3
4
5
0
1
2
2
2
0
0
1
0
0
1
1
0
4
5
0
5
5
0
3
5
5
3
4
3
4
4
1
3
5
3
4
4
2
3
5
3
3
4
Result of 1st round 57 56 26 16 57 26 62 45 20 64 43 56 10 46 44
Qualified for 2nd round X X     X   X X   X X X   X X
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
2
1
1
1
4
0
1
1
3
5
4
1
5
5
2
3
1
5
4
2
1
5
4
5
4
1
    3
5
5
3
0
3
2
5
2
5
5
5
5
  1
5
5
4
5
5
5
2
5
5
5
5
5
0
0
0
0
2
0
0
4
0
0
0
1
2
  5
5
3
5
5
5
5
5
3
5
5
4
5
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
5
1
5
5
4
1
3
5
5
3
3
5
0
1
4
  5
4
4
5
5
0
1
5
5
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
2
1
Result of 2nd round 29 42     48   57 9   60 7 44   36 6
Qualified for 3rd round   X     X   X     X   X   X  
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
  0
0
0
0
1
0
1
1
1
0
2
1
0
    2
5
0
1
0
0
0
0
1
2
0
5
4
  1
0
1
3
1
2
5
2
3
3
5
5
5
    5
5
4
5
5
5
5
3
5
5
5
4
4
  5
5
5
0
1
4
3
4
0
2
0
1
4
  3
3
0
0
5
0
0
5
1
0
0
0
1
 
Result of 3rd round   7     20   36     60   34   18  
Qualified for final             X     X   X      
Result of final             17,0     8,0   30,0      
Start number 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Place from
Place to
13
 
12
 
27
31
34
 
9
 
27
31
3
 
22
 
32
 
2
 
23
 
6
 
36
 
10
 
24
 

Table of Results
No. of participants: 39 Start number
Adjudicators 16 18 19 20 22 23 24 25 28 30 31 32 33 36 38
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
0
1
0
0
0
0
1
2
0
0
0
2
0
4
5
2
0
3
5
3
2
1
0
0
1
0
5
3
2
4
4
3
3
5
4
4
4
4
1
4
4
5
4
5
5
5
3
3
5
4
3
3
2
1
1
0
3
0
3
4
1
1
0
5
5
0
0
0
0
0
0
3
2
0
0
0
2
0
5
5
3
5
4
5
3
5
5
5
5
4
4
4
5
5
4
3
5
4
4
2
5
5
5
4
4
5
5
5
5
5
3
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
2
5
0
3
1
1
2
1
2
2
1
0
0
0
1
1
2
5
3
3
1
5
4
3
5
4
4
1
2
5
3
0
5
5
3
4
3
1
3
1
1
3
1
1
3
1
0
3
2
2
2
3
3
2
0
1
1
0
1
0
2
2
4
0
1
3
2
Result of 1st round 6 26 46 53 26 7 58 55 61 61 14 41 36 26 17
Qualified for 2nd round     X X     X X X X   X      
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
    5
0
0
0
0
0
2
5
0
1
2
3
0
1
0
0
0
2
0
5
3
1
0
1
1
0
    3
3
1
3
3
5
3
0
4
4
5
5
3
1
4
0
2
1
4
2
3
0
0
4
4
2
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
3
5
5
1
1
5
5
3
5
5
4
3
1
0
0
2
  1
0
5
2
0
0
3
0
3
2
1
1
0
     
Result of 2nd round     18 14     42 27 61 35   18      
Qualified for 3rd round             X   X X          
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
            0
0
0
0
2
2
0
0
2
0
4
2
1
  5
5
5
4
4
4
0
4
3
5
0
5
5
2
0
5
4
0
5
4
1
3
3
4
0
2
         
Result of 3rd round             13   49 33          
Qualified for final                 X            
Result of final                 19,0            
Start number 16 18 19 20 22 23 24 25 28 30 31 32 33 36 38
Place from
Place to
39
 
27
31
17
18
20
21
27
31
37
38
11
 
14
15
4
 
7
 
35
 
17
18
25
 
27
31
33
 

Table of Results
No. of participants: 39 Start number
Adjudicators 39 40 41 42 46 47 49 50 51            
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
5
5
4
5
5
5
5
1
4
5
5
5
4
5
4
3
5
5
5
2
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
0
5
5
2
3
4
5
2
5
1
2
0
0
1
0
1
1
0
0
0
1
0
5
5
5
5
4
5
4
4
5
4
3
4
5
5
5
3
5
5
5
4
3
3
4
3
1
4
5
5
1
3
3
4
0
1
4
3
4
4
4
2
1
4
1
1
3
0
2
4
2
4
2
4
4
1
3
5
3
5
5
3
5
2
5
1
5
           
Result of 1st round 58 58 50 7 58 50 41 30 47            
Qualified for 2nd round X X X   X X X   X            
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
5
3
3
4
4
5
5
1
5
5
4
4
5
1
5
5
5
4
5
2
5
5
5
5
1
4
5
5
5
5
5
4
2
2
1
0
4
1
5
  0
1
0
4
2
4
1
1
2
4
0
2
1
1
4
1
2
1
0
3
0
0
0
2
0
0
3
2
0
2
0
0
1
0
0
0
5
2
0
  2
0
5
1
0
1
2
5
5
1
0
1
4
           
Result of 2nd round 53 52 44   22 14 15   27            
Qualified for 3rd round X X X                        
B) Juris Baumanis
C) Branko Bohak
H) Marina Ferrari
L) Valeriy Gulay
N) Petar Milchev
O) Sergej Milicija
P) Cheslovas Norvaisha
Q) Guy Rosen
R) Sandor Zoltan
U) Milan Spanik
V) Klaus Theimer
Y) Igor Henzely
Z) Miroslav Hornik
2
2
0
5
1
5
5
0
2
5
0
0
0
0
0
5
3
5
3
2
5
5
0
5
2
0
5
5
5
5
5
0
5
5
4
5
5
5
4
                       
Result of 3rd round 27 35 58                        
Qualified for final   X X                        
Result of final   24,0 7,0                        
Start number 39 40 41 42 46 47 49 50 51            
Place from
Place to
8
 
5
 
1
 
37
38
16
 
20
21
19
 
26
 
14
15
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMKMSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

17th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

W

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved